Warunki zawieszenia spłat leasingu w ośmiu firmach – przegląd dla przewoźników

Omawianą publikację znajdziecie pod tym linkiem.

Spójrzmy prawdziwe w oczy – europejska gospodarka została sparaliżowana. Część fabryk ciężarówek jest już zamknięta, a pozostałe zamknie się w najbliższych dniach. Pracę wstrzymują też producenci aut osobowych, wytwórcy różnego rodzaju podzespołów, czy też firmy produkujące meble. Masowe rezygnacje z usług przewozowych mogą być więc tylko kwestią czasu.

Sytuację pogarsza fakt, że na rynku samochodów ciężarowych masowo odeszło się od kupowania pojazdów na własność. Branża została zdominowana przez leasingi, gdyż stało się to po prostu opłacalne. Co natomiast zrobić w sytuacji, gdy na ratę leasingową zabraknie pieniędzy? Jak już zapowiadałem, poszczególne banki przygotowały swoje propozycje, oferując odroczenie spłat na różnych zasadach.

Firma Getruck przygotowała przegląd tego typu możliwości od ośmiu leasingodawców. Mowa tutaj o firmach Alior Leasing, Idea Getin Leasing, PKO Leasing, mLeasing, ELF, ING Lease, Impuls Leasing oraz Santander Leasing. Przegląd zawiera podstawowe informacje na temat zawieszania spłat, a także dane kontaktowe lub odsyłacze do dokumentów. Getruck zapowiada też, że lista może być uzupełniana lub aktualizowana, w miarę rozwoju sytuacji.