OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 1 Wrzesień, 2017

Wakacyjne zakazy ruchu także we wrześniu – w najbliższy weekend trzeba będzie się zatrzymać

zakaz_ciezarowek_niemcy

Dla przypomnienia przeniosłem tekst do góry.

Jużw najbliższy czwartek skończy się sierpień, a wraz z nim tradycyjny okres wakacyjny. Pamiętajcie jednak, że w Polsce nie oznacza to końca wakacyjnych zakazów ruchu. Te mają bowiem obowiązywać aż do początku nowego roku szkolnego, który wyznaczono w tym roku  na poniedziałek, 4 września. W efekcie przed nami są jeszcze trzy dni zakazów, obowiązujących pojazdy o DMC powyżej 12 ton:

 1. Piątek, 1 września 2017 roku, od godziny 18 do 22;
 1. Sobota, 2 września 2017 roku, od godziny 8 do 14;
 1. Niedziela, 3 września 2017 roku, od godziny 8 do 22.

Od razu uprzedzę też pytania – w Niemczech wakacyjne zakazy kończą się wraz z końcem sierpnia. W najbliższy weekend nie będą one więc już obowiązywały.

Ten wpis ma 15 komentarzy

 1. kitty napisał(a):

  Niech worowadza zakazy we wszystkie dni,kiedy przemęczeni pedagodzy mają wolne…

 2. drovere30 napisał(a):

  A kierowcy w upalne dni wekendowych zakazów muszą siedzieć w kabinach nagrzanych do czerwoności i nikogo.to nie interesuje.

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Przed rozpoczęciem wakacji m.in stowarzyszenia przewoźników podawały takie daty. Później jednak okazało się, że rok szkolny będzie dopiero od 4 września.

   Sprawa jest tutaj o tyle pokomplikowana, że GDDKiA oraz ITD podają jedynie taką informację: “do ostatniej niedzieli przed rozpoczęciem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach”. Jakby każdy przewoźnik miał znać kalendarz pedagogiczny…

   • pete379 napisał(a):

    Oddziały przedszkolne i wczesnoszkolne dziś miały rozpoczęcia roku szkolnego… Więc WTF? I po co to komu, skoro kto miał ten już wrócił z wakacji…? Chyba, że specjalnie dla przepracowanych i wiecznie ubogich nauczycieli, którzy pojechali na koniec sezonu “bo taniej”.

  • 13*60 napisał(a):

   ..a mógłbyś wziąć sobie piłkę i iść pokopać na boisku ?

   • 13*60 napisał(a):

    Propozycja jest skierowana do marudy zzx – nie wiem czemu tu wkleił się tekst ?

    • zzx napisał(a):

     pytasz czemu?
     ano temu że rozporządzenie jest do bardzo dawna tylko łaskawie nikt nie popatrzył w kalendarz, a jeżeli już posiadł tę tajemna wiedzę (o dniu rozpoczęcia roku szkolnego było o tym w czerwcu “pisane” ) to zachował ją dla siebie.
     tak naprawdę czekałem co z tego wyniknie i kto się pierwszy zorientuje że mamy jeszcze jeden “zakaz wakacyjny”.

 3. Ja napisał(a):

  Takie coś tylko w Polsce 1 września 2 i 3 zakazy wakacyjne widać że bieda w kraju

 4. 13*60 napisał(a):

  Na to …przypomina mi się jeden opis sytuacji :

  “Są kraje :
  1.normalne
  2.dzikie
  3.bantustany
  …..jest i Polska “

 5. egon napisał(a):

  spokojnie kazdy mogłby wygrac w sądzie , ustawa o oswiacie mówi wyrazie rok szkolny konczy sie 31 sierpnia a zaczyna 1 wrzesnia

  • zzx napisał(a):

   tak naprawdę nie do końca masz rację ponieważ rozporządzenie stanowi że w przypadku gdy 1 września przypada w sobotę lub piątek to rozpoczęcie roku następuje w pierwszy poniedziałek po tej dacie.

 6. pete379 napisał(a):

  “Drodzy Polcy i Polacy, kierowcy, kierownicy i przewoźnicy, czytelnicy 40ton.net (tałatajstwo z etransport się nie liczy) wprowadziliśmy ten zakaz, żebyście godnie mogli uczestniczyć w parkingowych celebracjach 78. rocznicy agresji Niemiec na Polskę i rozpoczęcia II Wojny Światowej…przy okazji jest to niejako symboliczne zatrzymanie ciężkiego naporu poprzez zatrzymanie wszystkich pojazdów ciężarowych produkcji niemieckiej przymusowo na parkingach (no innym tak przy okazji się oberwało, ale widać postawą krajów pochodzenia sobie zasłużyli)…bo nie będzie MAN i Mercedes rozjeżdżał naszego asfaltu i zabijał naszych much, komarów, ślimaków, żab i innych żyjątek, które uciekły z lasu przed naporem drwali i szyszek i wiatru…God Bless you Amer…Poland and NATO”

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.