OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 12 Grudzień, 2017

Waberer’s zamówił 30 dłuższych naczep – pojazdy o długości 14,9 metra mają jeździć po Niemczech

waberers_volvo_fh_stare

Flotowe zakupy firmy Waberer’s po raz kolejny zaskoczyły. Tym razem jednak nie ilością zamówionych pojazdów, a ich charakterystyką. Waberer’s zamówił bowiem 30 naczep, które będą mogły być wykorzystywane tylko i wyłącznie na terenie Niemiec.

W mijającym roku Waberer’s złożył zamówienie na łącznie 600 naczep marki Schmitz Cargobull. Będzie wśród nich 300 naczep przystosowanych do przewozu na wagonach, a także 30 naczep o długości 14,9 metra. Te ostatnie zostaną skonfigurowane z myślą o niemieckich przepisach, dopuszczających ruch dłuższych naczep już w większości regionów kraju. Co jednak ważne, nie będzie przy tym żadnej możliwości, aby przekroczyć z taką naczepą granicę. Wynika to z faktu, że żaden z krajów graniczących z Niemcami nie dopuszcza naczep o takiej długości.

A co to oznacza w praktyce? Scenariusze są tutaj dwa, oba niezmiernie ciekawe. Pierwsza opcja przewiduje zarejestrowanie nie tylko tych naczep, ale także pewnej ilości ciągników w Niemczech, na jakiś lokalny oddział. Tym samym ciężarówki te mogłyby nieustannie jeździć w niemieckim ruchu krajowym, bez martwienia się o kabotażowe limity. Jednocześnie kierowcy tych ciężarówek podlegaliby niemieckim przepisom socjalnym. Druga opcja jest zaś taka, że Waberer’s jako sprytnie zorganizuje system przepinania dłuższych naczep. Po każdym wykonaniu trzech przejazdów krajowych zmieniany będzie ciągnik, na taki, który dopiero co przyjechał z zagranicy. Dzięki temu wszystko odbędzie się bez łamania przepisów o kabotażu.

Dla wyjaśnienia jeszcze dodam, że naczepy o długości 14,9 metra mieszczą o maksymalnie 10 m3 ładunku więcej. W praktyce przekłada się to na dodatkowe 4 europalety. A oto przykładowe zdjęcie takiego 14,9-metrowego Schmitza, tutaj akurat w wydaniu chłodniczym:

schmitz-naczepa-14,9-metraI jeszcze jedno zdjęcie – ta naczepa marki Kögel doskonale pokazuje o ile dłuższe są 14,9-metrowe naczepy. Chodzi tutaj o fragment zaznaczony szarym kolorem.

kogel_naczepa_14,9_kolejowa

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

  Dziękuję wszystkim za zauważenie brakującej jedynki 😉

 2. Piotr napisał(a):

  Szwecja pozwala na ciąganie dłuższy naczep wiec będzie możliwość wysłania takiego zestawu promem do Szecji.

 3. rafa napisał(a):

  A Waberersów widać na Szwecji co raz więcej. Takie rozwiązanie jest prawdopodobne…

 4. kier napisał(a):

  A gdzie ich nie widac w UE? Oto jest pytanie.

 5. Tomasz napisał(a):

  czarno to widze -sporo kierowcow w tej firmie nie czuje standardowej naczepy .a co dopiero naczepa z tak długim zwisem i wyraźnie większym zachodzeniem tylu przy skretach. szykuje się plaga urwanych lusterek i wgnieconych drzwi

 6. kolo napisał(a):

  a niech jeżdżą nawet 100metrowymi. Zawsze bedzie śmieszniej w tej smutnej jak p…a branży..

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.