Jak Waberer’s zamierza podbić Europę, czyli György Wáberer o nowych kierowcach i managerach

daf_euro6_waberers

Jak już kiedyś chyba zapowiadałem, węgierski Waberer’s rozszerza właśnie swoje działanie na kolejne oddziały, tym razem funkcjonujące w Europie Zachodniej. Startuje właśnie brytyjski oddział Waberer’s UK Limited z siedzibą Felixstowe, a już w niedługiej przyszłości pojawi się także oddział holenderski. W jaki sposób będą funkcjonowały te oddziały? Jakich zatrudnią kierowców? Odpowiedzi na te pytania dyrektor György Wáberer udzielił w rozmowie z holenderskim magazynem TTM.nl, której skrót można przeczytać poniżej.

Zaczniemy od rzeczy najważniejszej – Waberer’s nie ma zamiaru pompować w holenderski i brytyjski oddział nie wiadomo jakich pieniędzy. Wręcz przeciwnie, nie planuje się tutaj budowania żadnych większych biur, ani tym bardziej zatrudniania miejscowych kierowców. Oba oddziały mają być obsługiwane przez ciężarówki z wyłącznie węgierskimi kierowcami, gdyż tak będzie po prostu taniej. Jak podkreślił György Wáberer, większość konkurencji, nawet tej z zachodu Europy, wykorzystuje kierowców pochodzących z naszej części kontynentu, dlaczego więc Waberer’s miałby się tutaj wyróżnić i ponosić koszty zatrudniania Holendrów i Brytyjczyków? Co więcej, György Wáberer zwrócił uwagę, że jego firma specjalizuje się w ładunkach całopojazdowych, które transportowane są zazwyczaj na odległość około 1500 km. Holendrzy i Brytyjczycy nie nadają się natomiast do tego typu zadań, bo priorytetem są dla nich częste pobyty w domu.

Same niskie koszty transportu nie mają być jednak jedynym kluczem do sukcesu. Szef Waberer’s podkreślił bowiem w wywiadzie, że bardzo ważne będzie też odpowiednie zarządzanie poszczególnymi oddziałami przez krajowych managerów. Mają być to osoby miejscowe, z ogromną wiedzą oraz doświadczeniem, które ułatwi zarządzanie ogromną przecież firmą. W Wielkiej Brytanii udało się już znaleźć managera z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w branży transportowej, jakim jest Douglas French. Poszukiwania podobnego Holendra cały czas natomiast trwają.

Na temat firmy Waberer’s pisałem na 40ton.net już kilkukrotnie. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do przejrzenia artykułów, które znajdują się TUTAJ.