OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 29 Marzec, 2016

Waberer’s podsumował swoje zyski z całego 2015 roku – obrót żółtej floty wyniósł aż 522 500 000 euro

waberers_flota_volvo_fh

Firma Waberer’s właśnie opublikowała podsumowanie wyników finansowych z 2015 roku, odpowiadając przy okazji na bardzo ciekawe pytanie – ile można zarobić mając we flocie 3,5 tysiąca ciężarówek.

Cały obrót węgierskiej firmy oraz jej zagranicznych oddziałów wyniósł w 2015 roku 522,5 miliona euro. Po odliczeniu wszystkich kosztów, zostało 69,3 miliona euro zysku, natomiast po odliczeniu podatków, czysty zysk uplasował się na poziomie 12,4 miliona. Co więcej, wszystko to stało pod znakiem wzrostów – obrót był o 5,3 proc. wyższy niż w roku 2014, natomiast czysty zysk wzrósł o aż 12,1 proc. Średnie zużycie paliwa ciężarówek spadło o 2,4 proc., flota urosła o 180 zestawów, zaś średnie wypełnienie przestrzeni ładunkowej zwiększyło się z 90,9 do 91,3 proc.

Choć z drugiej strony Węgrzy przyznają, że nie brakowało w minionym roku przeszkód, które poważnie ograniczyły wymienione powyżej wzrosty. Wymienia się tutaj przede wszystkim czasochłonne kontrole na granicach związane z imigrantami, opóźnienia w przeprawach do Wielkiej Brytanii, a także przepełnienie rynku transportowego wywołane przez embargo na handel z Rosją.

Jak i kiedy powstała firma Waberer’s? Odpowiedź czeka w TYM artykule.

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. Jirdanek napisał(a):

  Łatwo policzyć ze średni zysk z jednego samochodu to raptem +/- €300 miesięcznie. W zestawieniu z głodowymi pensjami jest szansa że kiedyś .h… ich strzeli.

 2. rangerek napisał(a):

  Podatki…

 3. misha napisał(a):

  Nigdy nie powiedza faktycznego dochodu mozemy gdybac tajemnica bogaczy….

 4. qlka napisał(a):

  12 mln z 69 to jakie tam podatki mają??

 5. KingOfBelarus napisał(a):

  Powiem, że grubo… 82% zysku poszło w podatki…

 6. jacek-kuba napisał(a):

  1000 zł neto średniego zysku z 1 ciężarówki miesięcznie ??? 1-2 gorsze miesiące i lecą w kosmos przy tej kalkulacji

 7. dMat napisał(a):

  Ciekawe czemu ciągle o Wabererze się tak tu rozpisujecie? To już kolejny artykuł o jednej firmie. Reklama jakaś czy co? W Europie jest jeszcze kilka innych dużych firm, a nic o nich nie piszecie.

 8. Kimo napisał(a):

  Bajeczki jak ta lala. Kto w to uwierzy ze jest tak maly zysk na jednej ciezarowce. Pozatym zeby to ocenic trzeba widziec cale sprawozdanie. Byc moze 180 zestawow kupili za gotowke i to znaczaco zmniejszylo ich zyski na papierze.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.