rekrutuj 40ton665
Opublikowane 1 Czerwiec, 2017

Waberer’s mocno wchodzi na rynek intermodalny – pociągi z naczepami połączą Niemcy, Węgry i Włochy

waberers_transport_intermodalny

Rosnąca niczym na drożdżach firma Waberer’s rozpoczyna kolejną ekspansję. Tym razem węgierski gigant przymierza się do przewozów intermodalnych, chcąc opanować je na dwóch trasach – z Węgier do Niemiec oraz z Niemiec do Włoch.

W chwili obecnej Waberer’s dysponuje flotą 400 naczep przystosowanych do przewozu wagonami, a kolejne 300 pojazdów zostało już zamówionych. Początkowo naczepy te będą kursowały przede wszystkim między Budapesztem a niemieckim miastem Neuss, położonym tuż pod Düsseldorfem. Pociągi pełne niebiesko-żółtych “firanek” będą wyruszały codziennie, o godzinie 22:00. Do celu dotrą one zaś dwa i pół dnia później, o godzinie 6 rano. Wówczas po ich odbiór stawią się oczywiście firmowe ciągniki siodłowe.

Węgierska firma przyznaje, że taki sposób transportu ma naprawdę wiele zalet. Dla przykładu, pociągiem można wysyłać te ładunki, których regularne docieranie do celu nie może być zakłócane przez świąteczne lub niedzielne zakazy ruchu. Ponadto transport przy użyciu pociągów wydaje się bardzo bezpieczny, a do tego można nazwać go stosunkowo szybkim.

Ponadto Waberer’s przymierza się także do wysyłania pociągów na Włochy. W tym jednak przypadku składy nie będą ruszały z Węgier, a z niemieckiego Zagłębia Ruhry.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

  1. andrzej napisał(a):

    Czyli trochę bezpieczniej na części szlaków drogowych w Europie się zrobi?

  2. carrera369 napisał(a):

    Ktoś wie jakie trzeba mieć uprawnienia na pojazd widoczny na zdjęciu – do załadunku kontenerów czy naczep ?

  3. xyz napisał(a):

    Do Włoch! A nie “na Włochy”

Odpowiedz