Waberer’s i LINK wspólnie zorganizowali parkingi na święta – jak co roku, Zachód jest oburzony

W okresie przedświątecznym to już stały motyw. Do zachodnich mediów trafiły artykuły o firmie Waberer’s, ze zdjęciami ciężarówek zaparkowanych na okres świąteczny. Setki tych pojazdów mają stać między innymi w Holandii, w miejscowości Eersel przy A67. Różnica względem lat ubiegłych jest jednak taka, że tym razem na zdjęciach masowo występują także polskie rejestracje.

Mowa tutaj oczywiście o ciężarówkach z firmy LINK, która od 2017 roku należy do Grupy Waberer’s. Czarno-żółte zestawy zaparkowały obok popularnych „słoneczek”, co wskazuje, że firmy wspólnie zorganizowały sobie okres przedświąteczny.

Można się spodziewać, że przewoźnicy pozostawią ciężarówki na Zachodzie aż do Nowego Roku. Tymczasem kierowcy będą spędzali święta oraz sylwestra w krajach swojego pochodzenia. Zawiozą ich tam autobusy, które ze wspomnianego Eersel wyjeżdżały po prostu jeden po drugim.

A co na to media z Zachodu? Podobnie jak w latach ubiegłych, rzędy węgierskich, a teraz także polskich ciężarówek prezentuje się jako przykład na nieuczciwą konkurencję. Chodzi oczywiście o fakt, że choć samochody mają rejestracje z Europy Środkowo-Wschodniej, to nie zjeżdżają tam na święta. Holendrzy wskazują to też jako dowód na wykorzystywanie kierowców. Choć trzeba pamiętać, że gdy trzy lata temu Belgowie przeprowadzili w omawianej sprawie dochodzenie, nie zdołali wykazać jej nielegalnego charakteru.

Jedno jest pewne – gdyby wszystkie ciężarówki ze zdjęć miały teraz zjechać do kraju, w Polsce byłoby to bardzo mocno odczuwalne. Łatwo sobie bowiem wyobrazić, jak wyglądałaby kwestia stawek za powroty.

Do zdjęć z Eersel przejdziecie poniżej: