W PTP-Trans tuningowi nie ma końca, czyli Sprinter 324 z nowym przodem i niemal równie ładne 316 CDI

mercedes_sprinter_324_kabina_sypialna_dw

Mercedes-Benz Sprinter 324 należący do Tomasza Pernaka, właściciela PTP-Trans, to samochód, który już wielokrotnie przewijał się na łamach. Jest to konstrukcja sama w sobie wyjątkowa, jako że pod maską pracuje tutaj benzynowy silnik V6 o pojemności aż 3,5 litra i mocy maksymalnej 258 KM. Do tego można dodać fakt, że Tomasz zasila ten samochód gazem LPG, użytkuje go na co dzień w transporcie międzynarodowym, a ponadto przez ostatnie kilka lat zainwestował mnóstwo czasu i pieniędzy w modyfikację kabiny oraz tuning zewnętrzny. I właśnie w związku z tym tuningiem wracamy do tematu, jako że białe 324 otrzymało ostatnio kolejne dodatki, a także wzbogaciło się o niemalże brata bliźniaka.

W ubiegłym roku flota PTP-Trans rozrosła się do już trzech Sprinterów wyposażonych w kabiny sypialne i kursujących na trasach między Polską a Europą Zachodnią. Dwa z tych pojazdów reprezentują nowszy model, wyposażony w przód o ostro zarysowanych reflektorach, podczas gdy wspomniany na wstępie model 324 pochodzi z roku 2010 i siłą rzeczy wyróżnia się przodem starego typu. Co więcej, modelu 324 z nowym przodem nie da się już u nas kupić, gdyż wraz ze zmianą generacji najmocniejsza wersja silnikowa zniknęła z europejskiej oferty. I dlatego też Tomasz stwierdził, że skoro nie może mieć benzynowego V6 w najnowszej wersji, to sam sobie tę najnowszą wersję przygotuje, na bazie dotychczasowego pojazdu.

sprinter_ptp_trans_316_324_tuning_6

W autoryzowanym serwisie zamówione zostały przednie blachy, plastiki i reflektory rodem z nowego modelu, podczas gdy oryginalny przód Tomasz wystawił w internecie na sprzedaż. W ostatecznym rozrachunku nie było to więc przedsięwzięcie aż tak drogie, jako można by się domyślać, jako że przód do Sprintera z 2010 roku okazał się towarem bardzo poszukiwanym i udało się sprzedać go za naprawdę dobre pieniądze. A co z wyglądem? Trudno nie stwierdzić, że po zmianie przodu model 324 wygląda jeszcze lepiej, a ostro zarysowane linie świetnie dopasowały się do szerokich, 19-calowych felg, a także zastosowanego na nadwoziu orurowania. Do tego doszło oczywiście kompletnie białe malowanie przodu, łącznie z atrapą chłodnicy, zaś na tyle zaistniał nowy znak rozpoznawczy PTP-Trans, czyli naklejona róża wiatrów w bordowym kolorze. Co więcej, zmiany zaszły także w mniej widocznych partiach pojazdów, w tym między innymi w układzie wydechowym, który wzbogacił się o amerykański tłumik marki Flowmaster, na dachu, ulepszonym tylnym spojlerem skrywającym oświetlenie robocze i we wnętrzu, gdzie zawitała unikatowa kierownica, ścięta od dołu kierownica, pochodząca z usportowionej wersji Mercedesa Viano.

sprinter_ptp_trans_316_324_tuning_7 sprinter_ptp_trans_316_324_tuning_8

Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do wspomnianej róży wiatrów, którą ozdobiono także innego białego Sprinter z floty PTP-Trans. Mowa tutaj o kupionym w ubiegłym roku modelu 316 CDI, wyposażonym w najdłuższe nadwozie L4H2 i posiadającym za fotelami stałą kabinę sypialną. Samochód ten przez pierwsze kilka miesięcy wyglądał niczym najzwyklejszy Sprinter na świecie, mając czarne zderzaki i stalowe koła, po czym kilka tygodni temu poddano go w końcu lakierowaniu i upodobniono do starszego, mocniejszego brata. Całość uzupełniły oryginalne, 16-calowe alufelgi, a także oświetlenie w holenderskim stylu. I choć zmiany to stosunkowo niewielkie, ich efekt jest naprawdę doskonały. Jeśli chodzi o oświetlenie to efekt ten możecie zobaczyć poniżej, na zdjęciu wykonanym jeszcze przed oklejaniem i zmianą kół na aluminiowe.

sprinter_ptp_trans_316_tuning_1

Więcej informacji na temat opisywanych Sprinterów znajdziecie w starszych artykułach. Na przykład TUTAJ pokazywałem kabinę sypialną modelu 324, TUTAJ prezentowałem sypialne wnętrze kolejnego Mercedesa z PTP-Trans, tym razem czarnego w wersji 313 CDI, a TUTAJ porównywałem Sprintera 324 i Iveco Daily 35S21V. Poniżej czekają natomiast zdjęcia śnieżnobiałej dwójki w ich obecnej postaci oraz jedno zdjęcie zbiorowe także ze wspominanym powyżej, czarnym egzemplarzem Sprintera 313 CDI:

sprinter_ptp_trans_316_324_tuning_1 sprinter_ptp_trans_316_324_tuning_4 sprinter_ptp_trans_316_324_tuning_2 sprinter_ptp_trans_316_324_tuning_3

sprinter_ptp_trans_316_324_tuning_5