OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Czerwiec, 2016

W piątek ruszają wakacyjne zakazy ruchu dla ciężarówek, które pozostaną aktualne aż do 28 sierpnia

ciezarowki_parking_port_dover

Już od piątku kierowcy ciężarówek będą musieli przestawić się na wakacyjny tryb pracy. Co to oznacza w praktyce? Oczywiście weekendowe tkwienie na parkingach oraz znacznie utrudnione powroty do domów w piątek. A wszystko przez wakacyjne zakazy, które będą obowiązywały między 24 czerwca a 28 sierpnia i obejmą samochody o DMC powyżej 12 ton. Należy się z nimi liczyć w każdy wakacyjny piątek, między 18.00 a 22.00, w każdą wakacyjną sobotę, między 8.00 a 14.00, a także w każdą wakacyjną niedzielę, między 8.00 a 22.00. Do tego dojdą także dodatkowe zakazy 14 i 15 sierpnia, obowiązujące odpowiednio między 18.00 a 22.00 i między 8.00 a 22.00.

Warto pamiętać, że zakazy nie będą dotyczyły pojazdów powracających z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego. Nie będzie to też dotyczyło pojazdów, które wjechały do Polski poza terminami lub godzinami obowiązywania zakazu, w odległości do 50 kilometrów od miejsca przekroczenia granicy. Pełną listę zwolnień z zakazów znajdziecie TUTAJ.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. tomek napisał(a):

  No i nie obowiązuje dla nocnych expressow na kurierce które nie rzadko zaczynaja jazde w godzinach zakazu

 2. 13*60 napisał(a):

  Najważniejsze jest to ,że ktoś inteligentny inaczej osiągnął swój cel i dokuczył kierowcom. A co !? Murzyni muszą cierpieć !
  Będą siedzieć w gorących kabinach i zdychać z pragnienia. Po takim wypoczynku odpalą maszyny i nocka przed nimi.
  Urzędniczyny zaś w dzień w klimatyzowanym biurze a w nocy w wyreczku po meczyku.
  Tak to widzę.

 3. Janka napisał(a):

  13*60 a kto kierowcy każe siedzieć w aucie i czekać cały dzień do końca zakazu? zwłaszcza w Polsce , gdzie jest 1000 przyjemniejszych rzeczy do robienia w czasie wolnym niż pilnowanie auta szefa.. Ja to sobie nie przypominam żebym jakiś weekend czy inny zakaz zwłaszcza w Polsce siedział i warował w aucie.. W autach siedzą tylko lenie , alkoholicy i inne lesery które potrafią tylko całe życie narzekać jaką to oni mają ciężką pracę

 4. dp napisał(a):

  jaka jest kara za jazdę pod zakaz weekendowy?

 5. Tomq napisał(a):

  14 sierpnia jest niedzielą więc jak by nie było to zakaz będzie od 8 do 22.

 6. Użytkownik* napisał(a):

  praca kierowcy wyglada następująco ,pierwsze z czym trzeba się zmierzyć zdobycie uprawnień (droga przez mękę ) ale ok udało się macie wszystkie dokumenty w rękach , teraz przygotujcie się na poszukiwanie pracy , to nie jest żaden problem dzisiaj , co was czeka teraz …niewolnicza praca u polskiego przewożnika , nie znam pracodawcy (jak też znajomi z branży ) który nie oszukuję swoich pracowników , Płace śa uzależnione od przejechanych kilometrów albo procent od frachtu na czym przedsiębiorcy też oszukują -) nie przedstawiając do okazania faktury za fracht,To wszystko jest niezgodne z polskim prawem , gdzie jest jasno napisane wynagrodzenie kierowcy (1płaca zasadnicza ,2 diety 3ryczałty za spanie w kabinie cięzarówki punkt 2 i 3 to są koszty kierowcy )oszustwo tolerowane jawnie przez państwo polskie,wymagania naszych bossów ( większość po zawodówce) są kosmiczne odpowiedzialność za wszystko , atmosfera jak w domu wariatów , podsumowując w niemczech będziecie lepiej zarabiać , częsciej będziecie w domu nie mówiąc o zabezpieczeniu socjalnym , a kredyty trzeba spłacać kochani przedsiębiorcy.END

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.