W Młochowie można już oglądać nowe Volvo FH – tym razem bez efektownych dodatków

Choć sprzedaż oraz rozpoczęcie seryjnej produkcji zostały przełożone, nowe Volvo FH można już oglądać na polskiej ziemi. Demonstracyjny egzemplarz ustawiono w Młochowie pod Warszawą, gdzie znajduje się polska centrala marki Volvo Trucks.

Zdjęcie z Młochowa nadesłał Czytelnik Konrad. Jak widać, najnowsze FH ustawiono tam na specjalnym podwyższeniu, dzięki któremu pojazd da się obejrzeć nawet z daleka. Nie trzeba więc wchodzić na teren obiektu, by na żywo zobaczyć te nowe reflektory, wzbudzające tyle samo zachwytu co kontrowersji.

Ten konkretny samochód jest ciekawy z jeszcze jednego powodu. Nie znajdziemy na nim wizualnych dodatków, które zastosowano w „demówce” wiezionej na Litwę lub Łotwę. Bez aluminiowych felg, polakierowanych plastików, bocznego przeszklenia i dyfuzorów na narożnikach wygląd jest wyraźnie inny. Na pewno bardziej odpowiada on temu, co będziemy w Polsce oglądali w codziennym użytku.

A kiedy rozpocznie się wspomniana sprzedaż? W związku z koronawirusem, rozpoczęcie zbierania zamówień przełożono na wrzesień, a pierwsze duże dostawy do klientów planowane są dopiero na marzec.

„Demo” dla krajów bałtyckich, sfotografowane przez Truck-Spotters.eu: