OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 15 Marzec, 2016

W ciągu kilku dni połowa obozu nielegalnych imigrantów spod Calais całkowicie przestanie istnieć

French riot policemen walk past makeshift shelters as they leave the "Jungle" during the dismantlement of the camp for migrants, in Calais

Poniższy tekst, tradycyjnie przygotowany przez serwis Promy24.com, zapowiada dalszą część powolnych, ale jak najbardziej pozytywnych zmian z Calais. W ciągu kilku dni południowa część obozu ma po prostu przestać istnieć, zaś szczegóły na ten temat znajdziecie poniżej:

W poniedziałek rzecznik prasowy regionu Calais powiedział, że władze francuskie oczekują zakończenia usuwania połowy slumsów Calais, nazywanych potocznie dżunglą, zlokalizowanych na południe od portu, w ciągu kilku najbliższych dni.

Władze rozpoczęły eksmisję uchodźców z południowej części obozu w zeszłym miesiącu, pozostawiając jedynie kilka prowizorycznych budynków wspólnotowych takich jak szkoła i teatr.

Rzecznik dodaje, iż około 5,5 ha spośród 7,5 ha, na których budynki mają zostać zdemontowane, jest już oczyszczonych.

Władze twierdzą, że wysiedlonym imigrantom są oferowane miejsca w ogrzewanych namiotach w innej części obozu. Ponadto są oni zachęcani do opuszczenia strefy i udania się autobusem do jednego z ośrodków dla uchodźców usytuowanych w innych rejonach Francji.

Rzecznik informuje, że schronisko dla 1500 osób zbudowane z przystosowanych morskich kontenerów, które otworzono na początku tego roku, jest już pełne.

Kilka lokalnych grup humanitarnych wniosło protest przeciw eksmisjom twierdząc, że w południowej części obozu żyło około 3400 osób w tym kobiet i dzieci, a to ponad trzykrotnie więcej niż podawane oficjalne szacunki.

Zdjęcie: Reuters

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Stasz napisał(a):

  Drodzy czytelnicy, zgłębiając się w artykuły na temat imigrantów ekonomicznych w Calais mam wrażenie, że te rzeczy dzieją się gdzieś na odległym Marsie albo Wenus, no bo jak to jest możliwe, że w Europie Zachodniej nikt nie umie sobie poradzić z tą falą imigracji ekonomicznej?

  • truckeronroad.com napisał(a):

   Raczej nie chcą sobie poradzić…tylko pytanie kto i w jakim celu.

  • kier napisał(a):

   Drogi czytelniku. Gdyby chcieli to bo to cale dziadostwo wytepili ale nie w ten sposob jak dzialaja obecnie. Po prostu,musza zaprzestac dzialac zgodnie z prawem tak jak robia to smieszni imigranci i wtedy bedzie spokoj w naszej kochanej europie. a te wszystkie organizacje ktore bronia tego czegos to niech sobie przyjma ich do swoich domow oraz mieszkan jak tak mocno ich kochaja i potzrebuja.

 2. hmmm napisał(a):

  Teraz zaczynam rozumieć. Imigranci nie przybyli tam sami. To nie humanitaryzm spowodował, że pozwolono im tam koczować i nieprzypadkowo za chwilę znikną. Nasuwa mi się pytanie: ile kosztuje działka spod slumsa i co na niej powstanie ???

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.