Vos Logistics wyśle Stralisy na gaz nawet do Szwecji, zamawiając jednocześnie kolejne egzemplarze

iveco_stralis_lng_mega_vos_logistics

Jeszcze w 2015 roku mówiło się, że maksymalny zasięg europejskich ciężarówek na LNG to około 700 kilometrów, z racji stosowania pojedynczych zbiorników na płynny gaz. Okazuje się jednak, że już wtedy Vos Logistics miało do dyspozycji pięć Stralisów Natural Power o zasięgu około 1000 kilometrów. Były to pojazdy przygotowane specjalnie dla Vos Logistics, wyposażone w dwa zbiorniki gazu i przeznaczone do 18-miesięcznego testu w codziennym użytku.

Jak poinformowało samo Vos Logistics, teraz test gazowych Stralisów się zakończył i czas na jego podsumowanie. Czy wyniki były na tyle dobre, że warto dalej inwestować w LNG? Najwyraźniej tak, jako że holenderska firma już zamówiła kolejne egzemplarze. Jeszcze przed końcem marca w pomarańczowej flocie pojawi się pięć nowych Stralisów na LNG, a co najciekawsze, wszystkie one będą jeździły z naczepami typu mega, na trasach międzynarodowych. Mowa tutaj o całym Beneluxie, Francji, a nawet Szwecji.

Zamówione przez Vos Logistics ciągniki zapewne będą egzemplarzami nowego Iveco Stralis NP. To oznacza, że będą one mogły mieć szerokie kabiny sypialne, zautomatyzowane skrzynie biegów marki ZF, silniki o mocy 400 KM i nawet 1500 kilometrów zasięgu. Dla porównania, wcześniejsze Stralisy na LNG miały wąskie kabiny, wyłącznie manualne przekładnie oraz moc do 330 KM.