Volvo VNL poprzedniej generacji jako oficjalny dodatek do gry American Truck Simulator

Wyjechać do Ameryki i zasiąść tam za kierownicą amerykańskiego Volva – od lat marzy o tym niejeden polski kierowca ciężarówki. Zresztą, nie bez powodu długodystansowe Volvo VNL określa się stereotypowym ciągnikiem dla polskiego imigranta z Chicago. Teraz pojawiła się zaś okazja, by takiego „american dreamu” spróbować w wydaniu wirtualnym. Wiecie, tak w ramach rozgrzewki przed zniesieniem wiz do Ameryki 😉

Gra American Truck Simulator wzbogaciła się  o nowy, oficjalny dodatek, przewidujący właśnie model Volva VNL poprzedniej generacji. Przygotowanie tej ciężarówki to efekt nawiązania oficjalnej współpracy z Volvo Trucks. Dotychczas w grze występowały tylko ciężarówki koncernu Paccar i szwedzko-amerykańska firma postanowiła coś z tym zrobić.

Jak przystało na oficjalny dodatek, wirtualna ciężarówka posiada świetnie odwzorowane wnętrze i cały zestaw detali. Wybierać można między kabinami różnej wielkości, w tym także największym wariancie VNL780. Co więcej, twórcy gry już zapowiadają, że wkrótce przygotuję kolejne Volvo, tym razem reprezentujące model VNL najnowszej generacji (opisywanej tutaj).

Posiadacze gry American Truck Simulator mogą pobrać nowy dodatek zupełnie darmowo. Jest on dostępny na internetowej platformie Steam.