transfactor3665
Opublikowane 27 Wrzesień, 2017

Volvo Trucks oficjalnie zapowiedziało premierę ciężarówki na LNG, także na trasy międzynarodowe

LNG-fueled Volvo VNL daycab

To już pewne i oficjalne – Volvo Trucks zapowiedziało, że wprowadzi do sprzedaży nową europejską ciężarówkę zasilaną LNG, mającą konkurować z pojazdami marki Scania oraz Iveco. Samochód ten ma mieć zasięg pozwalający także na przewozy międzynarodowe, a jednocześnie wpisać się w nowe normy emisji spalin, zaplanowane na rok 2019. Będą to normy dotyczące emisji CO2, która w silnikach na LNG jest o około 20 proc. niższa, niż w typowych dieslach.

Kiedy nastąpi premiera? Tego Szwedzki producent niestety nie podaje. Niemniej nieoficjalnie mówi się tutaj o przełomie 2017 oraz 2018 roku. Ponadto wcześniejsze informacje na ten temat, również nieoficjalne, mówiły o aż 13-litrowych silnikach, mających sześć cylindrów i osiągających do 460 KM.

Nad tekstem: amerykańskie Volvo VNL, zasilane właśnie przez LNG

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Stefan napisał(a):

    Po wielkiej opcenie podatków od akcyzy która zastosował kongres USA i zbił cenę baryłki z $105 do$50 paliwo na stacjach lawinowo drożeje !! Np; w Pennsylwania disel jest już po $3,85 za galon to nic dziwnego ze producenci wprowadzają auta na gaz !! Do tego dochodzi tez inflacja i obsługa zadłużenia amerykańskiego ! Niektórzy analitycy spodziewają się ceny w 2018 dochodzącej do $ 4,50 za galon !

  2. yogi napisał(a):

    Do tej pory uważam, że powinno się wprowadzić silnik na gaz z silnikiem elektrycznym z odzyskiem energii.

  3. SpeX napisał(a):

    Jakie nowe normy jeśli chodzi o emisję spalin? Bo rozumie, iż chodzi o coś nowszego niż Euro 6?

Odpowiedz