Volvo Trucks kontynuuje filmową serię Driver’s World, prezentującą kierowców ciężarówek z całego świata

Jeśli lubicie transportową egzotykę, zapewne spodoba Wam się najnowszy film z volvowskiej serii Driver’s World (powyżej). Jego bohaterem jest brazylijski kierowca z branży materiałów niebezpiecznych, zasiadający za kierownicą czteroosiowej cysterny.

Driver’s World to seria filmów prezentujących pracę kierowców w najróżniejszych częściach świata. Nagrania zaopatrywane są też w polskie napisy, dzięki czemu łatwo zapoznać się z całą historią. Ponadto uwagę na nagraniach zwracają specyficzne konfiguracje, rozmaite warunki drogowe i typowo lokalne problemy.

Dla przykładu, na wspomnianym filmie z Brazylii można zobaczyć typowo południowoamerykańską ciężarówkę. Jest to Volvo z serii VM, a więc łączące dystrybucyjną kabinę oraz podwozie rodem ze świata ciężkiego transportu. Mamy tutaj też charakterystyczny system sterowania ciśnieniem w oponach, bazujący na połączeniu między środkiem felgi a resztą ciężarówki.

Poprzednie nagrania z serii Driver’s World prezentowałem w tym artykule. W międzyczasie lista wyraźnie się jednak rozszerzyła i dołączyły do niej kolejne pozycje. Poniżej dołączam więc filmy opowiadające o Maroku, Kanadzie, Syberii oraz Norwegii.

Maroko (historia oraz 30-minutowe nagranie z górskich serpentyn):

Syberia:

Kanada:

Norwegia: