Volvo Trucks Fuel Concept oraz Volvo Trucks Fuel Concept Challenge 2015 – akcja i konkurs z nowymi FH

volvo_fh_fuel_concept

Jak już zapowiadałem w TYM tekście, Volvo Trucks startuje właśnie z nową kampanią sprzedażową. Jej hasło przewodnie to „Volvo Trucks Fuel Concept – nasz koncept na Twoje oszczędności”, zaś najważniejszymi elementami akcji są ciągniki siodłowe i podwozia w specjalnej konfiguracji. Konfiguracja ta przewiduje następujące elementy, mające oczywiście korzystnie wpływać na koszty eksploatacji:

  • skrzynię biegów I-Shift wraz
    z oprogramowaniem ekonomicznym
  • funkcję I-See – unikatowy układ, który uczy się topografii drogi, zapisuje ją w centralnej bazie danych i wykorzystuje w czasie jazdy, aby redukować zużycie paliwa – nawet o 5%
  • inteligentny tempomat I-Cruise
  • pełen pakiet ospoilerowania pojazdu
  • nowe, tylne mosty wraz z szybszymi przełożeniami – wpływające pozytywnie na ograniczenie zużycia paliwa
  • automatyczne wyłączanie silnika
  • system zarządzania flotą Dynafleet: Paliwo i Środowisko – umożliwiający bieżącą kontrolę nad m.in. zużyciem paliwa
  • Driver Coaching On Board – Wspomaganie Kierowcy – funkcja w systemie Dynafleet przekazująca kierowcy bieżące wskazówki do jeszcze bardziej ekonomicznej jazdy.

Poza tym firmy biorące udział w kampanii otrzymają do dyspozycji kontrakt serwisowy w najwyższym, złotym pakiecie, szkolenia dla kierowców w preferencyjnych cenach, a także finansowanie od firmy VFS Usługi Finansowe Polska w wersji „Łatwy start”.

Poniżej: ekran Driver Coaching On Board, nowego wyposażenia ciężarówek Volvo Trucks:

dynafleet_driver_coaching_volvo_fh

Co ważne, kampania Fuel Concept ma nie tylko pokazać ekonomiczną stronę ciężarówek Volvo Trucks, lecz także wiąże się z konkursem dla kierowców o nazwie Volvo Trucks Fuel Concept Challenge. Konkurs ten skierowany do firm transportowych, które zakupią pojazdy w kampanii i będzie polegał na osiąganiu jak najniższych wyników zużycia paliwa w zwykłej eksploatacji. Wyniki te będą monitorowane poprzez system zarządzania flotą Dynafleet i na tej podstawie w każdym miesiącu wyłonieni zostają zwycięzcy regionalni. Co więcej, po zakończeniu całego konkursu firma, której pojazd osiągnął najwyższą ilość punktów w trakcie trwania całej konkurencji, otrzymuje tytuł Mistrza Volvo Trucks Fuel Concept Challenge 2015 oraz nagrodę w postaci vouchera Volvo o wartości 10.000 zł. Przewidziane są również nagrody dla kierowców. Konkurs potrwa do 31 grudnia 2015, a więcej informacji oraz regulamin można znaleźć TUTAJ.


Jak ekonomicznie jechać kompletnie wyposażonym modelem FH? Volvo Trucks przygotowało krótki film na ten temat, który rozpoczyna się krótką prezentacją pojazdu, zaś od 50. sekundy można zapoznać się z praktycznymi radami instruktora ekonomicznej jazdy: