Volvo odmłodziło model FE z kabiną Low Entry, czyli nowa twarz miejskiego specjalisty

Volvo Trucks poszerzyło swoją ofertę pojazdów Euro 6, wprowadzając na rynek model Volvo FE z niskowejściową kabiną Low Entry Cab (LEC). Ciężarówkę tę zaprojektowano specjalnie z myślą o zastosowaniach, takich jak wywóz odpadów i miejski transport dystrybucyjny, a jej główną zaletą jest oczywiście kabina z nisko położonym wejściem.

W jej wnętrzu znajdziemy całkowicie płaską podłogę i miejsca siedząca dla maksymalnie czterech osób. Stopień wejściowy znajduje się na wysokości zaledwie 530 mm nad jezdnią, a ponadto funkcja „przyklęku” pozwala zmniejszyć tę wysokość o kolejne 90 mm. Aby zapewnić kierowcy jak najlepszą widoczność, jego fotel jest wysunięty nieco do przodu, a obserwację otoczenia pojazdu ułatwiają również duże lusterka wsteczne i rampowe. W opcji dostępne są także dodatkowe szyby boczne za drzwiami kabiny.

Na kabinie różnice względem konwencjonalnego FE jednak się kończą. Low Entry Cab bazuje bowiem na modelu Volvo FE najnowszej generacji. Podwozie, układ napędowy, elementy sterujące i design są w obydwu tych pojazdach niemal identyczne.

Nowe Volvo FE LEC otrzymało ogólnoeuropejską homologację dla pojazdu kompletnego. Spełnia zarówno normy europejskie i szwedzkie, jak i rygorystyczne normy Volvo Trucks dotyczące bezpieczeństwa zderzeniowego. Pojazd ma swoją premierę na wystawie IFAT w Monachium, w dniach 5-9 maja br. IFAT to jedna z największych na świecie wystaw w branży ochrony środowiska i zagospodarowania odpadów.

volvo_FE_LEC_2014_1 volvo_FE_LEC_2014_2