Volvo NH12 w sportowym stylu, z optycznie obniżonym nadwoziem, otrzymało nowe malowanie

volvo_nh12_uhl_trucks_przed_modyfikacja

volvo_nh12_uhl_trucks_1

Powyżej widzicie część zdjęć z 2014 roku. Reszta czeka tutaj.

O Volvie NH12 z niemieckiej firmy transportowej Bernd Thiel wspominałem już w 2014 roku. Trudno było zresztą o tym ciągniku nie wspomnieć, jako że to chyba najładniejsze NH12 w całej Europie. Jest to zasługa modyfikacji w sportowym stylu, doskonale pasujących do wysuniętego przodu i obejmujących przede wszystkim wydłużony zderzak oraz bardzo niskie zabudowy ramy. Teraz natomiast do tego wszystkiego doszedł także odpowiedni lakier, który przygotował niemiecki specjalista od airbushu Markus Niedergesäß.

Kiedy firma UHL-Trucks zakończyła tuning opisywanego ciągnika, a więc już trzy lata temu, białe dotychczas Volvo NH12 420 Globetrotter otrzymało lakier w bladym odcieniu żółtego. W połączeniu z szarymi wzorami oraz polakierowaniem na żółto praktycznie wszystkich dodatków, wyglądało to naprawdę genialnie. Teraz jednak niemiecki przewoźnik postanowił przygotować coś bardziej specjalnego i stąd też nowe, dopiero co zaprezentowane malowanie.

Czy jest lepiej? Osobiście mamy co do tego pewne wątpliwości. W każdym razie NH-acz wygląda teraz na pewno znacznie ciekawiej. Uwagę zwracają na przykład wizerunki innych ciągników siodłowych marki Volvo, również w barwach Bernd Thiel. Możemy tutaj zobaczyć FH12 pierwszej generacji, tak zwanego „chińczyka”, a także generację najnowszą, umieszczoną na zabudowie szafek z prawej strony. Ponadto bardzo ciekawym pomysłem było wymalowanie imitacji przetłoczeń na przednim zderzaku, doskonale uzupełniających jego wydłużoną część. Zobaczcie zresztą sami: