rekrutuj 40ton665
Opublikowane 24 Maj, 2015

Volvo FM do transportu ponadnormatywnego zmodyfikowane przez Terberg, z układem osi 10×4

volvo_fm_10x4_terberg_gabaryt_holandia

Trzyosiowy ciągnik siodłowy z transportem ponadnormatywnym to sprzęt, za którym chyba każdy miłośnik ciężkiej motoryzacji od razu się obejrzy. Czteroosiowy ciągnik do “gabarytów” to sprzęt, któremu spora część miłośników będzie chciała zrobić zdjęcie. A ciągnik pięcioosiowy? Ten po prostu wypada opisać 😉

Widoczny powyżej zestaw to nowy sprzęt holenderskiej firmy transportowej Boer z miejscowości Meerkerk. Jest to konstrukcja bazująca na modelu FM od Volvo Trucks, z tym jednak zastrzeżeniem, że biało-czerwona ciężarówka została poważnie zmodyfikowana przez firmę Terberg Techniek, producenta ciągników terminalowych oraz ciężkich wywrotek. W tym przypadku Terberg dodał dwie skrętne osie, 9-tonową pchaną oraz 10-tonową wleczoną i w ten sposób powstał bardzo zwrotny ciągnik o układzie podwozia 10×4, wyposażony w 540-konny silnik i specjalnie obniżoną kabinę. W połączeniu ze specjalną naczepą marki Nooteboom stworzy on 150-tonowy zestaw o ładowności 99 900 kilogramów. A owa naczepa to Nooteboom Pendel-X 2+5, typ EURO-136-25(ICP).

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

  1. Bob napisał(a):

    Mnie tylko zastanawia ten silnik 540 koni wypompowali tyle kasy a szkoda było im na jednostkę 700 konną

  2. cameledon napisał(a):

    Jest błąd w podanej ładowności. Wychodzi na to, że ma jej niecałe 100 kg. Trzeba skasować przecinek, lub zastąpić go kropką.

Odpowiedz