Volvo FL oraz FMX w nowych wersjach załogowych, czyli wygodna propozycja na przykład dla strażaków

Gama samochodów ciężarowych Volvo Trucks poszerza się o kolejne konfiguracje. Modele FL oraz FMX w wariantach Euro 6 będą teraz dostępne także w wydaniach załogowych. Volvo obiecuje, że auta idealnie sprawdzą się jako podwozia pojazdów ratowniczych, w tym przede wszystkim strażackich. Oba pojazdy mają oczywiście europejską homologację, a także przygotowano je do łatwego zabudowania. Ciężarówki mają przypaść do gustu także pasażerom m.in. dzięki drzwiom otwieranym na aż 90 stopni.

Volvo FL z załogową kabiną Crew Cab oferuje DMC do 16 ton, a także miejsca siedzące dla maksymalnie siedmiu osób. Pod kabiną pracować może silnik D5K o mocy od 210 do 240 KM lub D8K o mocy od 250 do 280 KM.

Volvo FMX Crew Cab to zaś pojazd z klasy wagowej powyżej 18 ton, który może mieć napęd 4×2 lub 4×4. Kabina pomieści tutaj tylko sześć osób, gdyż sporo miejsca zajmuje silnik D11 o mocy od 330 do 450 KM.

Poniżej galeria zdjęć modelu FMX:

volvo_fmx_kabina_zalogowa_euro6_1 volvo_fmx_kabina_zalogowa_euro6_2 volvo_fmx_kabina_zalogowa_euro6_3 volvo_fmx_kabina_zalogowa_euro6_4