Volvo FH12 bez „globa”, ale za to z pełną kuchnią – ugotujesz, a nawet umyjesz włosy

To nawet nie jest ciągnik z tak zwanym „Globem”, lecz najmniejszy wariant o całkowicie płaskim dachu. Mimo to jego kierowca postanowił zamontować kuchnię z gazowym palnikiem, umywalką, blatem, a nawet imitacją cegły.

Twórcą tej modyfikacji jest młody, irański kierowca, pracujący w transporcie ładunków ponadnormatywnych. Jego samochód to Volvo FH12 420, u nas popularnie zwane „chińczykiem”. Fabrycznie ciężarówka była wyposażona w dwa fotele oraz pojedyncze łóżko, niczym typowa niska kabina sypialna. Dzisiaj został jednak tylko jeden fotel, a zamiast łóżka zainstalowano ogromny, miękko obity podest.

Widok na podest jeszcze przed wstawieniem kuchni:

Kuchnia przed i po wykończeniu:

Schowki pod podestem:

Za fotelem kierowcy podest został zabudowany domową kuchnią. Wprowadzono nawet instalację wodną, zakończoną pełnowymiarowym kranem i zapewniającą nadspodziewanie duże ciśnienie. Prawa strona podestu pozostała zaś wolna, tworząc uniwersalne miejsce do spania, spożywania posiłków, czy po prostu siedzenia. Pod podestem kryją się też dodatkowe schowki oraz przetwornica prądu.

Pomimo niewielkiej objętości kabiny, wszystko to dało kierowcy mnóstwo udogodnień. Irańczyk zamieszcza na swoim Instagramie nagrania, w których na przykład myje w kabinie włosy, czy… hoduje rybki w miniaturowym akwarium. Imponująco wyglądają też posiłki, od początku do końca przygotowywane w kabinie. A pod jednym z ostatnich zdjęć pojawił się też apel, który można przetłumaczyć na poniższe słowa:

Celem publikacji wszystkich zdjęć jest pokazanie, że dzisiejsi kierowcy są zupełnie inni. Zmienił się styl jazdy oraz podejście do wielu innych kwestii. Mówiąc krótko, w imieniu swoim oraz swoich kolegów, proszę Was o bardziej otwarte myślenie oraz zmianę spojrzenia. To my kierowcy powinniśmy szczycić się naszą wiedzą i codziennym wysiłkiem.

Trzy przykłady nagrań z kabiny zamieszczam pod tekstem, a resztę znajdziecie na Instagramie, pod tym linkiem. Przy okazji polecam też trzy niedawne artykuły, które prezentują podobne eksperymenty z dolnymi częściami kabin sypialnych: Zabudowa z umywalką, komodą i stolikiem, oficjalnie dostępna u dealera Renault Trucks (Niemcy), Europejska kabina z łóżkiem o podwójnej szerokości – nowy pomysł na układ wnętrza (Brazylia) oraz Zabudowa do kabiny z umywalką i dużym blatem, jeżdżąca w Scanii serii R Highline (Polska).

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez mohsenmofidi65Ⓜ️ (@mohsenmofidi658493)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez mohsenmofidi65Ⓜ️ (@mohsenmofidi658493)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez mohsenmofidi65Ⓜ️ (@mohsenmofidi658493)