OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 2 Marzec, 2018

Volvo FH najpopularniejszą używaną ciężarówką na Otomoto. Wśród dostawczych dalej dominuje Ducato

Otomoto rozdało kolejną edycję nagród dla Internetowych Samochodów Roku. Tradycyjnie nagrodzono te samochody, których Polacy szukali na Otomoto najczęściej. Danych dostarczyły wyszukiwania z całego minionego roku, a wyniki podzielono na rozmaite kategorie.

Wśród tych kategorii mamy także samochody ciężarowe oraz dostawcze. W przypadku tych pierwszych liczono pojazdy o DMC powyżej 3,5 tony, w przypadku tych drugich 3,5 tony było wartością maksymalną. A oto wyniki…

Samochody ciężarowe

Tytuł Internetowego Samochodu Roku 2017 w kategorii samochodów ciężarowych otrzymało Volvo FH. Szwedzki pojazd odnotował wzrost popularności na poziomie 4,4 proc. i tym samym wyprzedził wszystkich konkurentó.

Drugie miejsce zajął DAF XF, a na trzecim miejscu uplasowała się Scania R420. Ten ostatni wynik jest sporym zaskoczeniem, bo jeszcze w roku 2016 model R420 nie był nawet w pierwszej dziesiątce. Zaskakujący jest też fakt, że na czele rankingu zabrakło Renault Magnum – w 2016 roku model ten był na pierwszym miejscu, a w tym roku spadł już na miejsce dziewiąte.

Odnośnie Scanii – wiem, że R420 to tylko jedna, konkretna wersja, w przeciwieństwie do całych typoszeregów FH oraz XF. Z jakiegoś jednak powodu Otomoto podało w wynikach właśnie model “R420”.

A co z całymi markami? Pod tym względem na prowadzeniu znajduje się MAN. Aż 18,7 proc. poszukiwań ciężarówek na Otomoto dotyczyło właśnie tej marki. Dalej mamy Mercedesa (15,9 proc.) oraz Scanię (15,2 proc.).

Samochody dostawcze

Tytuł Internetowego Samochodu Roku 2017 w kategorii samochodów dostawczych otrzymał Fiat Ducato. Żadna w tym jednak niespodzianka, bo model ten znajduje się na pierwszym miejscu już od trzech lat. Swoje stałe miejsce obronił także Mercedes-Benz Sprinter, będący tradycyjnie na pozycji drugiej.

Niespodzianką jest jednak miejsce trzecie. Dotychczas mieliśmy tam Volkswagena Transportera, dla wielu Polaków nadal będącego symbolem auta dostawczego. Teraz jednak Transporter spadł poza podium, natomiast na miejscu trzecim pojawiło się Renault Master. Otomoto zwraca także uwagę na rosnącą popularność Iveco Daily. W poprzednich dwóch edycjach konkursu “Dajlak” nie trafił nawet do pierwszej dziesiątki. Teraz jednak, w oparciu o dane z 2017 roku, udało mu się zdobyć miejsce piąte.

Cztery najpopularniejsze marki to Renault (14,6 proc.), Fiat (14,4 proc.) oraz Volkswagen i Mercedes-Benz (w obu przypadkach po 14,1 proc.).


Pełen raport na temat Internetowych Samochodów Roku 2017 można pobrać tutaj lub przejrzeć poniżej. Znajdziemy w nim również samochody osobowe, ciągniki rolnicze oraz maszyny budowlane.

Osoby poszukujące dokładniejszych danych na temat ciężarówek, również z 2017 roku, zapraszam do tego tekstu: Jakie używane ciężarówki są w Polsce najpopularniejsze, jakie marki dominują i w jakich rocznikach?

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. radas96 napisał(a):

    O FH Łysego a co do Volvo to te starsze modele mają w sobie to coś

  2. Piotrek14epal napisał(a):

    Daily to pewnie na części szukane 😀

  3. Tedy napisał(a):

    Owszem stare mialy to coś.Obecnie to plastikowe chinskie g… jedynie z jadna dobra zecza z poprzednich wersji-motor.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.