Volvo FH w limitowanej wersji na 25-lecie modelu: specjalne wnętrze i dwie wersje kolorystyczne

Początki historii modelu FH opisywałem poniżej:

Volvo FH kończy 25 lat – w 1993 roku wyprodukowano pierwsze FH12, czyniąc je w Polsce wielkim hitem

Zgodnie z obietnicą, Volvo Trucks przygotowało limitowaną serię ciężarówek z serii FH. Pojazdy te mają uczcić 25-lecie modelu, produkowanego nieprzerwanie od 1993 roku.

Limitowana wersja nosi nazwę “25 Year Special Edition”, a zamówienia na nią zaczną być zbierane jeszcze pod koniec tego miesiąca. Volvo nie podaje ile konkretnie powstanie jego egzemplarzy, lecz ma to być “ograniczona ilość”. Co też ciekawe, produkcję zaplanowano zarówno na rok 2018, jak i 2019.

Gama 25 Year Special Edition obejmuje zarówno 13-litrowe FH, jak i 16-litrowe FH16. Do wyboru są pojazdy z kabinami typu Globetrotter oraz Globetrotter XL, dostępne w dwóch możliwych kolorach. Pierwszy z nich to ciemno szary Mammoth Tree Metallic, natomiast drugi to czerwień o nazwie Crimson Pearl. Ta ostatnia opcja nawiązywać ma do koloru czerwonego, w którym FH12 promowano w 1993 roku.

Co poza tym? Każde Volvo FH 25 Year Special Edition ma być ozdobione jubileuszowym oklejeniem, posiadać pamiątkowe emblematy i wyróżniać się odpowiednio urządzonym wnętrzem. Znajdziemy w nim między innymi specjalną tapicerkę, dedykowane dywaniki i firanki, a także sporo pomarańczowych wstawek. Kolor ten ma w zamyśle przypominać, że projektanci Volva FH zawsze stawiali na bezpieczeństwo.