665
Opublikowane 22 Lipiec, 2015

Volvo FH 540 skonfigurowane z prawdziwym rozmachem, czyli aż dwie przyczepy i pełne wyposażenie

volvo_fh_540_dwie_przyczepy_holandia_2

Miłośnikom marki Volvo Trucks oczy zaświecą się teraz ze szczęścia. Tak ciekawe ciężarówki, jak ta widoczna powyżej, nie wyjeżdżają bowiem na drogi często. Biało-czerwony zestaw to nowe narzędzie pracy holenderskiej firmy transportowej  Van Duijvenbode Transport, która specjalizuje się w wożeniu warzyw, owoców oraz oczywiście kwiatów. Mowa tutaj zarówno o transporcie krajowym, jak i międzynarodowym i właśnie z tego też faktu wynika nietypowa konfiguracja ciężarówki.

Opisywany zestaw może mieć dwie długości – 18,75 metra z jedną przyczepą lub 25,25 metra z przyczepami dwiema. W tej pierwszej postaci ciężarówka uda się poza granice Holandii, podczas gdy druga przyczepa będzie jeździła z ciężarówką między krajowym giełdami kwiatowymi. Co ciekawe, nawet w 25-metrowym wydaniu opisywany zestaw jest całkowicie przejezdny, każda przyczepa ma skrętne osie, a do tego wszystkie trzy pojazdy stoją wyłącznie na poduszkach. Jeśli zaś chodzi o pojemność ciężarówki, to w pełnej postaci mieści ona nawet 52 europalety, których łączna masa może sięgnąć 27 ton.

Warto zwrócić też uwagę na samo Volvo, które jest podwoziem naprawdę nieprzeciętnym. Dobierając konfigurację swojego FH 540 6×2, Van Duijvenbode Transport poprosiło handlowców o zamontowanie na pokładzie po prostu wszystkiego. Nie brakuje żadnego systemu bezpieczeństwa, za komfort pracy odpowiada aktywny układ kierownicy Volvo Dynamic Steering, a pracę ułatwia pilot Volvo Work Remote.

volvo_fh_540_dwie_przyczepy_holandia_1 volvo_fh_540_dwie_przyczepy_holandia_3

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. pete379 napisał(a):

  Czy mi się zdaje, czy ostatnie osie tandemów są skrętne?

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Dobrze, że zapytałeś – zdałem sobie sprawę, że przez przypadek opublikowałem starszą wersję tekstu, w której właśnie nie było mowy o osiach 😉 Tak, osie są skrętne w obu przyczepach.

 2. Chrzestny napisał(a):

  Właśnie kręcę 9 na giełdzie kwiatowej w Honselersdijk obok nadziemngo parkingu i podziwiam jak co jakiś czas wpadają pod rampe takie zestawy dzisiaj dopiero dwa. Szacun dla kierowców za “wzorowe cofanie pod rampe”.

 3. zzx napisał(a):

  czy w ilości palet jakie może zabrać taki zestaw (max 52) nie ma pomyłki?
  jeżeli zbiera tylko tyle to trochę krótkie są te zabudowy.
  co nie zmienia faktu żę zestaw jest bardzo fajny.

 4. BanTir napisał(a):

  solówka 20 plus dwie przyczepy po 16, wszystko się zgadza. Na linka wchodzi 51

 5. Matek napisał(a):

  A od dziś w Niemczech testy Giga-liner’ów, także w Nadrenii-Północnej Westfalii, niestety tylko do 18 m długości. Ale zawsze to jakiś postęp, gdyż w NRW był one całkowicie zakazane.

 6. kajttek napisał(a):

  Co to ten pilot Volvo Work Remote??

Odpowiedz