transfactor3665
Opublikowane 27 Czerwiec, 2017

Volvo FH 500 z firmy MAGPOL, czyli błękitny rodzynek w całej flocie tuningowanych Actrosów

magpol_volvo_fh_02

Mówisz MAGPOL, myślisz Mercedes-Benz Actros po tuningu. W końcu tak pięknej floty Actrosów nie ma chyba żadna inna firma z Polski. Aż tu nagle pojawia się niespodzianka z poprzeczką na masce…

Najnowszy zakup z firmy MAGPOL, ulokowanej w Sierakowie nieopodal Międzychodu, to właśnie ciągnik siodłowy marki Volvo. Mowa tutaj o nielichej wersji modelu FH, wyposażonej w 500-konny silnik oraz najwyższą kabinę Globetrotter XL. Co natomiast najważniejsze, to modyfikacje, którym samochód ten został poddany. Podobnie jak w przypadku wspomnianych Actrosów, kluczem do wszystkiego jest wyróżniające się malowanie – z pastelowym odcieniem błękitnego oraz klasycznymi wzorami. Do tego mamy błękitno-biała rurę na dodatkowe oświetlenie oraz zestaw aż sześciu dachowych reflektorów. Co też warto zauważyć, to fakt przeniesienia volvowskiej “poprzeczki” z podszybia na atrapę chłodnicy, a jednocześnie zastąpienie jej dużym napisem “Volvo” z klasyczną czcionką. Uwagę zwraca również spojler, który umieszczono pod zderzakiem, a także wnętrze, częściowo utrzymane w niebiesko-białych barwach.

magpol_volvo_fh_01

Wiele osób już teraz twierdzi, że to najładniejsze i najgustowniej zmodyfikowane Volvo FH w naszym kraju. Jednocześnie można się spodziewać, że prace przy aucie nie zostały jeszcze skończone. Kilku elementów typowych dla MAGPOL-u nadal tutaj bowiem brakuje, więc najprawdopodobniej auto stanie się z czasem jeszcze ładniejsze.

Powyższe zdjęcia pochodzą ze zbiorów Truck-Spotters.eu. Więcej zdjęć ciężarówek z tej firmy znajdziecie zaś tutaj – na oficjalnym forum Truck-Spotters.eu. Tymczasem poniżej zamieszczam kilka dodatkowych zdjęć, tym razem już z Facebooka samej firmy MAGPOL. Możecie tutaj zobaczyć wnętrze opisywanego FH, a także kolorystycznego brata z innej matki.

Polecam też starszy artykuł o tej firmie:

Mercedes Actros z firmy MAGPOL w skali 1/87 – piękna ciężarówka odwzorowana na kilku centymetrach

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

  1. Ajsik napisał(a):

    Chyba widziałem to cudeńko z tydzień temu na DK24 w Kamionnej.

  2. scuderia ferrari fan napisał(a):

    Filip zauwazyles ze volvo ma solara na spojlerze.warto bylo by poswiecic artykuł temu rozwiazaniu bo zaczyna ich sie duzo pojawiac na drogach

  3. raptownywaldek napisał(a):

    Solar to żadna dziś technologia.Kilka stowek i lepsze to niż te halogeny które pewno zaświeca raz w roku.Solar ładuje mu pewno samo aku.Mialem coś podobnego,dochodzi kilka innych rzeczy i masz gdzieś problemy z prądem.

Odpowiedz