Volvo F89 w barwach Polskich Linii Oceanicznych jako piękny, limitowany model w skali 1:50

volvo_f89_plo_model_wsi_3

Holenderski producent modeli WSI Models przygotował coś wyjątkowego dla fanów dawnego polskiego transportu. Jest to Volvo F89 w barwach Polskich Linii Oceanicznych, wykonane w niemałej skali 1:50. Miniatura odwzorowuje ciągnik wraz z naczepą marki Fruehauf oraz dwoma 20-stopowymi kontenerami. Długość całego zestawu powinna wynosić około 30 centymetrów, a ilość wyprodukowanych egzemplarzy to zaledwie 100 sztuk.

Co typowe dla firmy WSI Models, cena do niskich nie należy. W oficjalnym sklepie internetowym producenta wynosi ona bowiem 134 euro, natomiast w Polsce, w sklepie prowadzonym przez „Trailer Magazine” za model zapłacimy 589 złotych. Ta ostatnia oferta jest już jednak silnie ograniczona, jako że do kraju trafiło tylko 20 egzemplarzy, z których jeszcze tylko sześć nie znalazło właściciela.

Model w holenderskim sklepie WSI Models – tutaj.

Model w polskim sklepie „Trailer Magazine” – tutaj.

volvo_f89_plo_model_wsi_1 volvo_f89_plo_model_wsi_2

Na koniec jeszcze przypomnę, że wraz z przemianą ustrojową Polskie Linie Oceaniczne zostały zastąpione przez firmę Franck&Tobiesen. Reportaż na temat transportu właśnie w tych barwach, nagrany w 1994 roku, możecie zobaczyć poniżej: