Volvo F12 Globetrotter, które od 23 lat bardzo dzielnie służy temu samemu kierowcy-właścicielowi

volvo_f12_bcz_vd_hoek
To zdjęcie w lipcu 2013 roku wykonał Michał Miękiszak z Truck-Spotters.eu

Dzisiejszy piękny poranek przyniósł mi bardzo miłą niespodziankę – trafiłem na Facebooku na świetną stronę Pracujące Klasyki, a na niej na fotografie biało-czerwonego Volvo F12 na starych bydgoskich rejestracjach. Tak się składa, że miałem okazję spędzić w Bydgoszczy osiem lat i pamiętam jak pod koniec ubiegłej dekady regularnie widywałem ten pojazd na drogach woj. kujawsko-pomorskiego, co zresztą sprawiało mi zawsze ogromną radość. Teraz natomiast okazało się, że wiekowe Volvo nadal na siebie zarabia i służy temu samemu kierowcy-właścicielowi już od 23 lat!

Podobno ciągnik ma za sobą dopiero 1,7 miliona kilometrów, świetnie sobie radzi w codziennej eksploatacji, a do tego wzbudza spore zainteresowanie postronnych osób, co musi właściciela bardzo cieszyć. Kilka zastrzeżeń można mieć oczywiście do stanu wizualnego ciągnika, cały czas noszącego na sobie holenderskie barwy, choć osobiście uważam, że z takimi śladami normalnej eksploatacji stare F12 prezentuje się najlepiej, z daleka pokazując po prostu swoją nieprzeciętną pracowitość.

Wszystkich miłośników serii F10/F12/F16 zapraszam przy okazji do starszego tekstu Volvo F10 z 1986 roku – weteran szos, który aż do 2013 roku pracował na polskich i czeskich drogach.

Poniżej powinno się załadować pięć zdjęć: