Volkswagen T6 również nie spełnia norm emisji spalin? W Niemczech wybucha afera z silnikami Euro 6

volkswagen_t6_2015_cennik_galeria_05

Niemiecki dziennik „Der Spiegel” twierdzi, że Volkswagen znowu ma problem z emisją szkodliwych substancji. Według dziennikarzy, oficjalnych norm nie spełnia model T6, a konkretnie osobowe jego warianty o nazwie Multivan.

Mowa tutaj o samochodach z najnowszą generacją silnika 2.0 TDI, o oznaczeniu EA288, zgodnego z normami Euro 6. Jak twierdzi „Der Spiegel”, jednostka ta ma przekraczać limity emisji tlenków azotu, szczególnie szkodliwych dla człowieka.

Sam Volkswagen broni się, że nie stosował w silnikach Euro 6 żadnego nielegalnego oprogramowania. Zapobiegawczo jednak wstrzymano dostawy do salonów, aż do momentu wyjaśnienia sprawy. O to ostatnie poproszono Federalny Urząd Motoryzacji, który przeprowadzi teraz dodatkowe testy.


Dlaczego akurat Multivan? To bardzo dobre pytanie, jako że Volkswagen T6 ma ujednoliconą gamę silników. Niezależnie od tego, czy kupujemy roboczego Transportera, czy luksusowo wyposażonego Multivana, w ofercie są te same warianty mocowe, tego samego silnika. Możemy więc mieć zarówno 84-konnego Multivana, jak i 204-konnego Transportera.