rekrutuj 40ton665
Opublikowane 15 Grudzień, 2017

Volkswagen T6 również nie spełnia norm emisji spalin? W Niemczech wybucha afera z silnikami Euro 6

volkswagen_t6_2015_cennik_galeria_05

Niemiecki dziennik “Der Spiegel” twierdzi, że Volkswagen znowu ma problem z emisją szkodliwych substancji. Według dziennikarzy, oficjalnych norm nie spełnia model T6, a konkretnie osobowe jego warianty o nazwie Multivan.

Mowa tutaj o samochodach z najnowszą generacją silnika 2.0 TDI, o oznaczeniu EA288, zgodnego z normami Euro 6. Jak twierdzi “Der Spiegel”, jednostka ta ma przekraczać limity emisji tlenków azotu, szczególnie szkodliwych dla człowieka.

Sam Volkswagen broni się, że nie stosował w silnikach Euro 6 żadnego nielegalnego oprogramowania. Zapobiegawczo jednak wstrzymano dostawy do salonów, aż do momentu wyjaśnienia sprawy. O to ostatnie poproszono Federalny Urząd Motoryzacji, który przeprowadzi teraz dodatkowe testy.


Dlaczego akurat Multivan? To bardzo dobre pytanie, jako że Volkswagen T6 ma ujednoliconą gamę silników. Niezależnie od tego, czy kupujemy roboczego Transportera, czy luksusowo wyposażonego Multivana, w ofercie są te same warianty mocowe, tego samego silnika. Możemy więc mieć zarówno 84-konnego Multivana, jak i 204-konnego Transportera.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 18 komentarzy

 1. Endi napisał(a):

  Ale tu nikt sankcji nienałoży przecież toniemieckie a zdało by się za oszustwa zamknąć fabryki nieuczciwej firmy

 2. Piotr napisał(a):

  Są jakieś silniki benzynowe?

 3. Misiek napisał(a):

  Endi nie pier….ol. Zamknąć to trzeba durni, którzy wymyślają nowe normy, które nie mogą być osiągane przez silniki spalinowe. Lepiej zakończyć produkcję silników i na masową skalę, rozkręcić produkcję rowerów.

  • psEUdoekologia napisał(a):

   Ale to sami Niemcy (pod płaszczykiem UE) wymyślają te normy. Od kiedy konkurencja z Azji oferuje dużo tańsze i coraz lepsze samochody, niemieckie firmy robią co mogą aby utrzymać sprzedaż. Normy Euro nie mają zapewnić czystszych spalin a jedynie ratować niemiecką motoryzację (choćby trzeba było trochą pooszukiwać).

 4. Rafik napisał(a):

  Rozumiem źe VW wyposaża autka koncernu w fabrycznie montowane emulatory AdBlue 😉

 5. Arek napisał(a):

  Te samochody sa tak samo falszywe i zaklamane kak szwaby…innych pouczac chca a sami zlidzieje i oszuszci

 6. Rabenik napisał(a):

  Misiek, jakby to była polska marka to już komisja Europejska nad tym urzedowala, tak jak z lasami, Niemcy swoje lasy pod kopalnie wycinaja bez konsekwencji, a my mamy placic…

 7. Nomis napisał(a):

  @ Rabenik…

  Polska za nic nie będzie płacić !!! Ktoś kiedyś powiedział : że wejście PL do UE rozpocznie jej rozpad. Tak się dziś dzieje…i to nie z winy PL ale z tego że m.in.Polska po 50 latach okupacji ZSRR wie, widzi, i nie pozwoli sobą szargać ;tak jak inne kraje które przed Hitlerem się kłaniały !!
  UK wie że to koniec UE więc ogłosiła Brexit ale jak to przystało na Angoli – negocjują.
  Kraje Wschodnie postawią szlabany na granicy w 24h. jak nadal Konsorcjum Niemiecko/Francuskie będzie zgrywało Pana w Europie !!
  Straszenie dotacjami ?
  Ile % dają z tego co zniszczyli !? Kraj który potrafił się sam wyżywić idzie na pasku UE; żenada!

  P.S.
  I tak dla młodych… zanim odpiszesz ; zapoznaj się z faktami a nie propagandą !!

 8. Stalk napisał(a):

  To że Niemcy oszukują to chyba nic nowego. Potęgą gospodarczą są, politycznie też są potęgą więc na wiele mogą sobie pozwolić. Mnie osobiście ciekawi czy francuskie Renault jest w 100% uczciwe, ostatecznie silnik do Master-a powstał na potrzeby tego modelu i przez te kilka lat silnik ten dostał kilka zmian, większość z nich była zmianami kosmetycznymi, natomiast obecnie dostępna na rynku wersja jest oznaczona jako 170dCi i posiada 20 litrowy zbiornik na AdBlue. Co ciekawe, wskazówka poziomu płynu AdBlue zajęła miejsce wskazówki temperatury silnika, której to wartości nie da się obecnie odcztytać. I tak mnie zastanawia czemu Szmelcwagen musi oszukiwać a takie Renault jest czyste???

  • Ropasiak napisał(a):

   Jakie czyste Renault? Przeczytaj raport komisji… Okazało się że VW jest jednym z mniej przekraczających normy, a Renault jest w czołówce. Co nie powiem, zdziwiło mnie. Oszukiwali wszyscy. Nissan, Renault, VW, BMW, Mercedes, dzisiaj po południu podrzucę linka

 9. Ropasiak napisał(a):

  https://wpolityce.pl/m/gospodarka/267138-afera-spalinowa-nie-tylko-volkswagen-przekraczal-normy

  Na razie mogę podać to, kiedyś widziałem ladne podsumowanie tego testu w PDF, ale nie mogę tego znaleźć

 10. Endi napisał(a):

  Skoro oferuje silniki z takimi normami jak euro 6 to niech je spełnia a nie oszukuje klienta

Odpowiedz