Volkswagen T6 z benzynowym 2.0 TSI w aż 100 policyjnych egzemplarzach – godnie zastąpi model T4?

transporter_t6_policja

Volkswagen Transporter przez długie lata pozostawał w Polsce wręcz symbolem dużego radiowozu. W wielu komendach cały czas można zresztą spotkać egzemplarze T4 z końca produkcji, wyposażone już w silniki typu TDI. A tymczasem policja z Poznania właśnie odebrała 100 sztuk najnowszego modelu T6, które – i tutaj ciekawostka – wyposażone są w silnik benzynowy.

Wszystkie nowe radiowozy nie tylko będą pracowały w Poznaniu, ale w też w Poznaniu zostały wyprodukowane. Mowa tutaj o konfiguracjach 3,2-tonowych, wyposażonych w 3-metrowy rozstaw osi i kabinę przystosowaną do celów patrolowych. Pomieści ona do pięciu policjantów, a także maksymalnie dwóch zatrzymanych, wioząc ich w odizolowanym przedziale. Dodam jeszcze, że jest to zabudowa fabryczna, wykonana w fabryce Volkswagen Poznań.

Policja podkreśla, że Transporter świetnie sprawdzi się z mieście, z racji niewielkiej długości i szerokości. Z myślą o miejskich warunkach wybrano także silnik, mianowicie 150-konny motor 2.0 TSI. Jest on wyposażony w bezpośredni wtrysk benzyny i powinien lepiej niż diesle znosić patrolową jazdę na krótkich odcinkach, z ciągłym gaszeniem i odpalaniem. Swoją drogą od razu przywodzi to na myśl dostawcze radiowozy z początku lat 90-tych. Wówczas też zamawiano „benzyniaki”, takie jak Volkswagen T4 z początku produkcji oraz Ford Transit.

Poniżej: poczciwe T4 w akcji