OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 27 Wrzesień, 2014

Volkswagen T4 z przodem przeszczepionym z Craftera, czyli kontrowersyjny tuning z Trójmiasta

Rano (TUTAJ) prezentowałem przykład bezsprzecznie bardzo udanego tuningu Volkswagena T4, który należy do jednego z Was. Teraz natomiast chciałbym przedstawić modyfikacje tego samego pojazdu, lecz bezsprzecznie bardziej kontrowersyjne. Na pewnym francuskim forum dla miłośników Volkswagenów T4 trafiłem bowiem na fotografie Transportera czwartej generacji z przeszczepionym przodem z modelu Crafter. Jak to wygląda? No cóż, delikatnie mówiąc dziwnie…

Najciekawszy jest fakt, że przeczep twarzy jest dziełem Polaka, a konkretnie firmy GK-Tuning z okolic Trójmiasta. GK-tuning specjalizuje się w transporterach piątej i czwartej generacji, czyniąc z nimi naprawdę dziwne rzeczy. Z firmy tej wyjechał bowiem na przykład T4 w formie przedłużonej, trzyosiowej limuzyny lub całe grono przyczep zbudowanych na bazie uciętych tyłów z T4 lub T5. Muszę przyznać, że niecodzienne przyczepy wyglądają naprawdę nieźle, szczególnie jeśli ciągnie je odpowiednio dopasowany pojazd. Przeszczep twarzy Craftera trudno jednak nazwać wyjątkowo urodziwym.

Problem jest jeden, całkowicie oczywisty – Crafter jest sporo większy od T4, przez co reflektory i atrapa chłodnicy wydają się być tutaj o rozmiar za duże. Ponadto w Crafterze mamy stosunkowo długą maskę, ładnie komponującą się z pionowymi światłami, podczas gdy ścięty przód Transportera przypomina z tymi światłami zdziwionego mrówkojada. Z drugiej jednak strony trzeba przyznać, że całość wygląda na bardzo dobrze wykonaną i szczególnie w przypadku czarnego egzemplarza nie mamy wrażenia, że tuningu dokonał za stodołą pijany amator spawania. Można by się wręcz pokusić stwierdzenie, że zmodyfikowane pod Trójmiastem Volkswageny po przeszczepie twarzy przypominają po prostu T4 po nieudanym, lecz fabrycznym face-liftingu. Dosyć jednak mojego gadania, oceńcie sami. (zdjęcia: t4zone.info)

volkswagen_transporter_przod_crafter_1 volkswagen_transporter_przod_crafter_2 volkswagen_transporter_przod_crafter_3 volkswagen_transporter_przod_crafter_4

Więcej dzieł firmy GK-tuning można zobaczyć pod adresem www.gk-tuning.pl

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. pete379 napisał(a):

  Powiem tak… front od Craftera pasowałby do wersji T5 z uwagi na mniejszą liczbę zaokrągleń, widocznych uszczelek i inaczej zarysowaną bryłę nadwozia- ostrzejszymi liniami. A tak to wygląda…no w sumie nie wygląda w ogóle. A ta skrzynia a’la amerykańskie rat rody… taki z niego custom jak z Malucha Porsche. A i te “cudowne” plastikowe Wesemki mocowane prosto do blachy dachu…poezja normalnie. Samochody nie do odratowania.
  Chyba, żeby zrobić T5 z frontem Craftera bez srebrnych elementów i wersję na długim rozstawie osi z podwójna kabiną i podciąć ją jak przedstawiany przez Pana Filipa concept car uterenowionego Volkswagena w pickupie, tyle, że tu zrobić wersję “wide&low” z pneumatyką, fajną felgą i szosowym kołem i może zaszaleć i wrzucić pod podłogę ładowni układ napędowy z Porsche. Ja tak to widzę.

 2. Wojtek napisał(a):

  jak dla mnie lipa

 3. qwertyy napisał(a):

  Tunning czyli przeróbki orginalnych pojazdów by się wyróżniać. Cel zasadniczo został osięgnięty. Takie pojazdy na pewno będą robić wrażenie np jako pojazdy transportowe dla muzyków, sportowców czy jakiś grup artystycznych podróżujących od jednego występu na inny w natłoku innych pojazdów.

  Ten czarny, całkiem nieźle wygląda, może dodatkowo jeszcze jakieś dodatkowe nadkola dorobić by trochę osłonić stare nadwozie…. – natomiast ten niebieski już znacznie gorzej, głównie przez to tylne deskowanie jak i sam kolor nadwozia….
  Przyczepki też fajne, jednak by były jeszcze ciekawsze jakby miały zaokrąglony przód np z laminatu tam nad dyszlem…. o coś w tym stylu a dalej jak jest dobódówka z dostawczaka:
  http://www.powersportsinventory.com/photo/19370_2009-ironhorse-motorcycle-trailer.jpg

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.