Volkswagen T2 może wrócić do produkcji – brazylijski rząd chce objąć „ogórka” wyjątkiem w prawie

Przed świętami Bożego Narodzenia pisałem o zakończeniu produkcji Volkswagena T2, który przez 38 lat dominował rynek samochodów dostawczych w Brazylii. „Ogórek”, znany w Ameryce Południowej jako Volkswagen Kombi musiał zostać wycofany z rynku, w związku z nowymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa – od 1 stycznia 2014 roku wszystkie samochody produkowane w Brazylii muszą posiadać 2 poduszki powietrze i ABS, czego oczywiście trudno byłoby się spodziewać w klasycznym Volkswagenie.

Volkswagen Kombi "Last Edition"
Volkswagen Kombi „Last Edition”
Volkswagen Kombi "Last Edition"
Volkswagen Kombi „Last Edition”

 

 

 

 

 

 

Brazylijski rząd, w pełni świadomy popularności pojazdu, rozważa teraz jednak utrzymanie drugiej generacji Transportera przy życiu, tworząc dla niego wyjątek prawny. Według tamtejszego ministra finansów, możliwe jest zwolnienie „ogórka” ze spełniania nowych wymogów, jako samochodu o oryginalnym, klasycznym designie, który wyklucza niestety obecność nowoczesnych systemów bezpieczeństwa.

volkswagen_kombi_last_edition_3
Volkswagen Kombi „Last edition”
volkswagen_kombi
Volkswagen Kombi

 

 

 

 

 

 

Tysiące fanów na całym świecie z niecierpliwością czekają na ostateczną decyzję brazylijskiego rządu. Jeśli bowiem nic nie będzie stało na przeszkodzie i owy wyjątek uda się wcielić w życie, już wkrótce fabryka Volkswagena w Sao Bernardo do Campo prawdopodobnie znowu zacznie wytwarzać klasyczne furgony.

źródło: indianautosblog.com