OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 12 Kwiecień, 2018

Volkswagen oraz Hino wspólnie opracują elektryczne ciężarówki oraz udostępnią sobie sieci sprzedaży

Koncern Volkswagen oraz japońska firma Hino zamierzają współpracować w branży samochodów ciężarowych. Jest to o tyle ciekawe, że Hino należy do koncernu Toyoty, czyli jednego z głównych, światowych konkurentów Volkswagena.

Po co Niemcom oraz Japończykom ta współpraca? Firmy chcą wspólnie opracowywać ekologiczne technologie, zwłaszcza w zakresie ciężarówek elektrycznych. Tutaj trzeba zaznaczyć, że Hino jest w tym zakresie jednym z pionierów, mając na swoim koncie nawet ciężarówki zasilane wodorem.

Hino oraz Volkswagen chcą też wzajemnie korzystać ze swoich sieci sprzedażowych, zwiększając dostępność ciężarówek na poszczególnych rynkach. W ten sposób Volkswagen mógłby łatwiej sprzedawać swoje Scanie oraz MAN-y na rynku azjatyckim, natomiast Hino miałoby ułatwiony dostęp do rynku europejskiego.

Powyższa współpraca jest już planem w pełni oficjalnym. Przedstawiciele Hino oraz Toyoty zaplanowali na dzisiaj wspólną konferencję prasową, a także przekazali stosowne informacje do japońskich mediów.

Na zdjęciu widzicie rozmaite ciężarówki marki Hino.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Damian napisał(a):

    Ciekawe jak to się będzie dalej rozwijać. Ewidentnie wszystko idzie w kierunku samochodów elektrycznych i ich popularyzacji.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.