Volkswagen ma nową wersję Transportera – lekka chłodnia z tandemem może trafić do produkcji

volkswagen_transporter_chlodnia_trzyosiowy

Możliwe, że już wkrótce w gamie marki Volkswagen Samochody Użytkowe pojawi się nowa wersja Transportera. Będzie to chłodnia z tandemem w tylnej części nadwozia, która ma oferować stosunkowo wysoką ładowność oraz doskonałe właściwości termiczne. Dzięki zastosowaniu podwójnej tylnej osi z malutkimi kołami, auto ma mieć DMC na poziomie 3,5 tony, bardzo niski próg załadunku, a ponadto aż 1,5-tonową ładowność.

Nietypową zabudowę opracowała zewnętrzna firma, lecz Volkswagen nie wyklucza wprowadzenie tego typu konstrukcji do seryjnej produkcji. Chłodnicze Transportery będą teraz przechodziły testy w szwajcarskiej sieci marketów Coop i właśnie wyniki tych testów mają zadecydować o ewentualnym wprowadzeniu tego rozwiązania na fabryczne taśmy.

Kilka słów należy się także materiałom wykorzystanym do produkcji zabudowy. Dzięki zastosowaniu próżniowych płyt izolacyjnych, zdolność utrzymywania temperatury ma być tutaj nieporównywalnie lepsza niż w konstrukcjach konwencjonalnych. Możliwe ma być podobno zaoszczędzenie do 60 proc. energii zużywanej na chłodzenie. Oprócz tego w zabudowie wykorzystano liczne elementy z lekkiego, lecz jednocześnie bardzo wytrzymałego włókna węglowego.

Transpotera z takim tandemem na tyle, dodatkowo po interesującym tuningu, opisywałem już TUTAJ. Zapraszam 😉