transfactor3665
Opublikowane 26 Październik, 2017

Volkswagen Crafter dla pilota z firmy Panas Transport – luksusowa sypialnia oraz policyjny wygląd

Pilot, któremu przyjdzie jeździć nowym Volkswagenem Crafterem z firmy Panas Transpot, powinien być zadowolony. Otrzyma on do dyspozycji doskonale wyposażoną sypialnię, a do tego – za sprawą oklejenia – może spodziewać się na drodze szczególnego respektu.

Ten nowy pojazd do pilotażu, zgodny z niemieckimi normami BF-3, został przygotowany przez firmę CA Richmann. Przedsiębiorstwo spod Tomaszowa Lubelskiego zadbało przede wszystkim o komfort wypoczynku kierowcy, przygotowując imponującą zabudowę mieszkalną. Wystarczy spojrzeć na listę wyposażenia, aby zrozumieć o czym mówię – mamy tutaj dwa łóżka, rozkładany stolik, lodówkę, gniazda 230V, zlewozmywak oraz połączoną z nim kuchenkę gazową. Ponadto wnętrze obito skórzaną tapicerką, wszystko oświetlono diodami LED, a przy ścianach pojawiły się liczne szafki.

Z zewnątrz uwagę zwraca wspomniane malowanie. Srebrny lakier, niebieskie pasy oraz przerywane linie z odblaskami – wszystko to przypomina radiowozy Ponadto auto spełnia wspomniane normy BF-3, w związku z czym na dachu mamy rozkładaną tablicę ostrzegawczą. Co poza tym oznacza zgodność z BF-3, zaraz wytłumaczę Wam w osobnym artykule (gotowe, zapraszam tutaj). Tymczasem poniżej wyjaśnię inną, równie ciekawą kwestię.

Czy według prawa cywilny samochód może tak wyglądać? Tutaj trzeba odwołać się do “Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia”. Mamy z nim całą listę paragrafów opisujących wyróżniki policyjnych pojazdów. Wśród nich wymieniono m.in. połączenie srebrnego lakieru z niebieskimi pasami wyróżniającymi, prostokątnymi elementami odblaskowymi, słowem “policja” oraz policyjną gwiazdą. W paragrafie nr 37 pojawia się zaś stwierdzenie, że takie same lub podobne oznakowanie nie może być stosowane na innych samochodach. Wszystko zależy więc od tego, jak dany policjant lub sąd rozumiałby słowo “podobne”.

Zdjęcia opublikowane na Facebooku przez CA Richmann:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. zzx napisał(a):

  fajny pojazd i wyposażenie, ale kolory wyraźnie wskazuja na pojazd “służb” – w mojej ocenie powinien byc w zupełnie innym kolorze (nie wiem jakim) ale na pewno bajdziej jaskrawym taka typowa żarówa.

 2. ReksioPilot napisał(a):

  Panasy już maja przynajmniej jednego T6 też tak oklejonego na BF-3 i latają nim normalnie, ale ciekawe co na to Policja w PL i DE

  • Sasza z Sochaczewa napisał(a):

   W DE nic bo tam jest trochę inne malowanie radiowozów.

   • tomasz napisał(a):

    jak inne takie same jak u nas i całej unii . przypuszczam ,ze zatrzymają pojazd i będą kazac odklejać okleiny,bo może wprowadzać w blad z radiowozem , albo holowanie. sam się dziwie ,ze się zdecydowali na taki krok przecież to będzie sciagac funkcjonariuszy jak magnes w całej Europie.a chyba nie chcą by ich co chwila kontrolowali z gabarytem

 3. Hrumol napisał(a):

  Policjanci raczej nie będą zachwyceni. Na pierwszy rzut oka, z daleka zbyt przypomina pojazd policji (efekt na pewno zamierzony, aby inni zjeżdżali) – jak ja miałbym oceniać to co najmniej nagina przepisy.

 4. Damian napisał(a):

  W Niemczech jeździ trochę tak oklejonych samochodów i jakoś nikt nie robi z tego tytułu problemów. Podejście germańskich służb może się zmienić jeśli zobaczą nasze tablice.

 5. kier napisał(a):

  Niezly sprzecik. Tak wogole to ta firemka ma wszystkie ladne sprzety z odpowiednimi silnikami a nie jak te niektore polskie dziad transy pseudo gabarytowe.

  • A słyszałeś taką sentencje ” z ładnej miski sie nie najesz”
   Co z tego ze silniki mocne…
   Wypłata się liczy. No chyba że Ty z bogatego domu i dla zabicia czasu jeździsz ewentualnie bajery na parkingu w DE ze ja ma 700km itp itd… Pozdrawiam

   • Kier napisał(a):

    Ja jezdze panie kolego autem 10-cio letnim a na wyplate i zycie rodzinne nie narzekam bo w domu tez czesto bywam. A jezeli chodzi o ta firme to rozmawiajac z kierowcami ktorzy tam pracuja zle na temat wyplat nie mowili takze co ty tutaj opowiadasz.

 6. Zajawkowicz napisał(a):

  Auto nie tylko dla jego kierowcy. łóżka dwa a miejsce w szoferce jedno.

 7. Hades napisał(a):

  Auto ma zwracać na siebie uwagę i robić darmowa reklamę. Cel juz został osiągnięty.

Odpowiedz