rekrutuj 40ton665
Opublikowane 7 Wrzesień, 2016

Volkswagen chce przejąć kolejnego producenta ciężarówek – International z USA dołączy do MAN-a i Scanii

international_prostar

Zgodnie z przewidywaniami, koncern Volkswagen zaczął przejmować kolejnego producenta ciężarówek. Aby zrealizować swój długofalowy plan, którym jest zastąpienie koncernu Daimler na pozycji lidera w globalnej produkcji ciężarówek, teraz Niemcy zamierzają zainwestować w Ameryce Północnej. Na jej celowniku znalazł się Navistar, a konkretnie jego marka International, sprzedająca w USA przede wszystkim ogromne ilości niedrogiego, typowo flotowego ciągnika ProStar (powyżej).

Już teraz Volkswagen ma 19,9 proc. udziałów w tej firmie, a za kolejne 256 milionów dolarów kupuje teraz dodatkowe 16,6 proc. A przy okazji Niemcy mają już konkretne plany, zapowiadając, że do 2019 roku zobaczymy zupełnie nową platformę, na której będą z czasem bazowały ciężarówki trzech różnych marek: MAN, Scania oraz właśnie International. Wszystkie te maszyny mają także dzielić silniki.

Choć swoją drogą International już teraz dysponuje niemiecką techniką. Od kilku lat Amerykanie montują bowiem 12,4-litrowe silniki od firmy MAN, oferując je między innymi w ciągnikach siodłowych ProStar oraz LoneStar (poniżej). Niemniej konstrukcje te nie cieszą się za Oceanem dobrą opinią, o czym pisałem TUTAJ.

international_lonestar_8

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. mad mike napisał(a):

    Z taką słabą jakością ropy? żadna europejska konstrukcja sobie nieradzi.W usa 80% volvo jeździ z silnikami cuminsa.

  2. andrzej napisał(a):

    Jak widac afera spalinowa nie zdestabilizowala marki VW, pieniadz rzadzi krotko mowiac…

Odpowiedz