Vepr Next to ogromny, rosyjski pickup z 4,4-litowym dieslem, a ja bardzo, bardzo chciałbym go mieć

vepr_next_gaz

Powyżej: Vepr Next

Chyba po raz pierwszy w życiu naprawdę zapragnąłem posiadać samochód produkcji rosyjskiej. Nowy model marki GAZ, noszący nazwę Vepr Next, jest bowiem nie tylko piękny, ale także ma bardzo ciekawe parametry użytkowe.

Verp Next, czyli po polsku „Wieprz Next” lub „Dzik Next”, to bardzo duży pickup z terenowym zawieszeniem. Samochód jest blisko spokrewniony z 9-tonową ciężarówką GAZon Next, a także bardziej klasycznym GAZ-em 33088, masowo wykorzystywanym przez rosyjskie wojsko. Samochód ma przy tym aż 6850 kilogramów dopuszczalnej masy całkowitej, z których 2,5 tony przypada na ładowność.

Poniżej: GAZon Next

gazon_next

Co jest tutaj bardzo istotne, to oczywiście cechy terenowe. I tak mamy tutaj ręcznie dołączany napęd na cztery koła, blokadę mechanizmów różnicowych, reduktor, 18-calowe koła z terenowymi oponami oraz aż 315 milimetrów prześwitu. Głębokość brodzenia to aż 950 mm, natomiast napęd zapewnie rosyjski, niewysilony silnik diesla. Jest to jednostka marki YaMZ, mająca aż 4,4 litra pojemności, a przy tym generująca 149 KM i 490 Nm.

Z racji aż 2,27 metra szerokości oraz 6,43 metra długości, Vepr Next jest oczywiście samochodem bardzo dużym. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy tutaj do czynienia z typowym pickupem, mającym ponadto podwójną kabinę. Do kogo więc kierowany jest ten pojazd? Verp Next ma znaleźć odbiorców w rosyjskiej branży naftowej, rolniczej oraz leśnej. Ponadto liczy się też na pewne zainteresowanie klientów indywidualnych, szukających na przykład lekkiej ciężarówki na wyprawy.

Poniżej: GAZ 33088

gaz_33088