VDO przygotowało nowy modelu tachografu – urządzenie typu DTCO 2.2 powinni polubić nawet kierowcy

vdo_tachograf_DTCO_22_2015

Firma VDO zaprezentowała nowy tachograf typu DTCO 2.2, który wyróżnia się kilkoma naprawdę użytecznymi rozwiązaniami. Urządzenie to ma być dostępne sprzedaży już od lipca i podobno polubią je nie tylko przewoźnicy oraz funkcjonariusze ITD, lecz także kierowcy.

Zacznijmy od faktu, że DTCO 2.2 ma usprawniony algorytm obliczania czasu jazdy, dzięki czemu jeszcze dokładnie oblicza okres pozostały do pauzy, ograniczając utratę cennego czasu na przykład przy krótkich przerwach. Do tego nowy model ma świetnie radzić sobie ze specyfiką wyliczania czasu pracy w obliczu jazdy pociągiem, tudzież podróży na promie, a także wyposażono go w wyświetlacz przedstawiający pozostały tygodniowy czas jazdy, pozwalający lepiej zaplanować weekendową „pauzę”.

Kolejna nowość to usprawniona łączność, mająca ograniczać czas zgrywania danych z tachografu o nawet jedną trzecią. Do tego dochodzi też możliwość szybkiego łączenia urządzenia ze smartfonem, obsługując wówczas tachograf przy pomocy specjalnej aplikacji. Jest to tym bardziej istotne, że przecież od marca ręczne wpisy do tachografu zastąpiły popularne „urlopówki”, więc wszelkie ułatwienia przy wprowadzaniu danych są teraz na wagę złota.