Valx się opłaca – Europa Wschodnia na celowniku giganta

Publikacja na zamówienie

Valx to nowość na polskim rynku, choć na świecie na osiach Valx jeździ już wielu zadowolonych użytkowników. Są wśród nich takie firmy jak Krone, DSV, D-Tec, Pacton czy LeciTrailer.

Siedziba firmy znajduje się w Holandii. Głównymi dostawcami komponentów w tym projekcie są:

 • VDL-Weweler – MBS zawieszenie pneumatyczne
 • Wabco – elementy pneumatyczne w hamulcach tarczowych
 • Timken – łożyska
 • SKF – uszczelki
 • TMD – okładzina hamulca w osiach z hamulcami bębnowymi
 • FUWA – oś wykonana z jednego elementu opatentowaną technologią zagniatania czopów na gorąco dzięki temu uzyskujemy niezwykle wysoką wytrzymałość (brak spawania i łączenia czopów z osią, które są najsłabszym elementem innych konstrukcji)

Koncern FUWA jest największym na świecie producentem osi do naczep i przyczep osiągając produkcję ponad milion osi rocznie.

Najbardziej popularne w Europie są osie z hamulcami tarczowymi, jednak w Europie zachodniej osie z hamulcami bębnowymi są chętniej wybierane przez firmy wynajmujące naczepy ze względu na niższe koszty szczególnie przy intensywnym użytkowaniu.

Holenderski producent obecnie proponuje w swoim asortymencie:

 • Osie z hamulcami bębnowymi
 • Osie z hamulcami tarczowymi
 • Innowacyjne osie z generatorem prądu VALX E2
 • Oś Valx M-AXL przeznaczona do zawieszenia Heavy Duty (poza drogami utwardzonymi)
 • Oś samosterująca

Producent zapewnia gwarancje na 5 lat lub MILION kilometrów.

Oficjalnym dystrybutorem osi w Polsce jest firma Alupart Sp. z o. o., która gwarantuje szybki dostęp do części zamiennych i szkolenia w zakresie serwisowania osi. Specjaliści z Alupartu doradzą w kwestii wyboru odpowiedniej osi i skonfigurują zestaw odpowiedni dla każdego klienta.

Dlaczego zdecydowaliśmy się promować osie VALX na Polskim rynku? – odpowiada Prezes firmy Alupart Stanisław Skiba – filozofia producenta osi odpowiada misji naszej firmy. W naszym asortymencie znajdują się produkty najwyższej jakości wyróżniające się co najmniej jednym istotnym parametrem od konkurencji. Od wielu lat postawiliśmy na odchudzanie pojazdów i dlatego z dużym powodzeniem sprzedajemy kute aluminiowe felgi Szwajcarskiego koncernu Ronal – marka Speedline Truck, Aluminiowe i stalowe podpory naczep, aluminiowe zbiorniki na sprężone powietrze  itd.  Traktujemy z szacunkiem naszych klientów – ich czas i pieniądze. Z myślą o nich i ich potrzebach utrzymujemy nieprzerwanie wysokie stany magazynowe w naszym magazynie w Dąbrówce pod Poznaniem. W zespole Alupartu nie ma osób przypadkowych – wszyscy działamy w branży ponad 10 lat! Przez ten czas uczestniczyliśmy w dziesiątkach szkoleń, zdobywając certyfikaty wielu producentów oraz zaufanie naszych Klientów, którzy traktują nas przede wszystkim jako profesjonalnego doradcę i konsultanta w obniżaniu kosztów transportu. Wysoka jakość i zawsze konkurencyjna cena wyróżnia nas spośród konkurencji.