Uważajcie na południu Francji – złodzieje udający policjantów okradają samochody szukając narkotyków

francuska_żandarmeria_drogowa

Francuskie media informują o kolejnym niebezpieczeństwie, z którym należy liczyć się na drogach. Tym razem cała sprawa dotyczy przeszukiwania samochodów przez osoby podające się za funkcjonariuszy policji. Na południowym wschodnie kraju, w obejmującym Marsylię departamencie Bouches-du-Rhône, odnotowano już kilka takich przypadków, przy okazji których przebierańcy okradli niczego nieświadome osoby.

Wszystko wygląda tutaj następująco – po zmroku nieoznakowany samochód z niebieskimi światłami zaprasza na pobocze, „funkcjonariusze” proszą o wyjęcie bagaży oraz rzeczy osobistych, po czym dokonują przeszukania. Wszystko kończy się stwierdzeniem, że narkotyków nie znaleziono i przebierańcy czym prędzej się ulatniają, zabierając ze sobą kosztowności schowane przy okazji przeszukania.

Jak uniknąć takiej sytuacji? Nieoznakowany radiowóz oraz funkcjonariusze nakazujący zatrzymanie się na poboczu to sygnał, że coś jest nie tak. Jak podkreślają Francuzi, wszystkie oficjalne kontrole powinny odbywać się na parkingach lub po opuszczeniu autostrady.