Uważajcie na imigrantów w duńskim porcie Helsingör, wykorzystujących ciężarówki jadące do Szwecji

prom_dania_szwecja

Jadąc na przeprawę promową z Helsingör do Helsingborga należy mieć się na baczności. Jak bowiem podaje w poniższym tekście serwis Promy24.com, w duńskim porcie mnóstwo jest imigrantów próbujących przedostać się do Szwecji:

Henrik Rørbæk, CEO HH Ferries Group, poinformował w notce prasowej o sytuacji w punktach kontroli dokumentów tożsamości na trasie Helsingborg – Helsingör.

Ma to związek ze wzmożoną w ostatnich dniach aktywnością uchodźców, próbujących obejść kontrole tożsamości przy nabrzeżu promowym przez trzymanie się z boku lub pod ciężarówkami w czasie jazdy na prom. Wszystko by dostać się do Helsingborga i ubiegać się o azyl na szwedzkim terytorium.

Wedle słów Henrika Rørbæka to potencjalnie bardzo niebezpieczne sytuacja, w których ci ludzie narażają siebie i innych. Stąd stanowisko HH Ferries Group, w którym firma chce zachęcić wszystkich klientów do korzystania z promów ze zwiększoną uwagą, by uniknąć w ten sposób niezamierzonego transportu uchodźców.

HH Ferries Group podejmuje – we współpracy z władzami duńskimi i szwedzkimi – próby radzenia sobie z nielegalnym ruchem. Jednocześnie firma zwraca się do klientów, by ci robili co tylko możliwe, by zapobiec tego typu sytuacjom i potencjalnie śmiertelnym konsekwencjom, z którymi mogą się one wiązać.