transfactor3665
Opublikowane 16 Sierpień, 2017

To urządzenie dostosuje silniki Euro 4 oraz Euro 5 do norm Euro 6 – skończyły się testy, rusza sprzedaż

proventia_nox_buster

Opłacać drogi jak za Euro 6, nie martwić się strefami ekologicznymi, a jednocześnie nie musieć zmieniać ciężarówki na nowszą – dla wielu osób coś takiego brzmi jak spełnienie marzeń. Gromkimi brawami przywitajmy więc nowe rozwiązanie fińskiej firmy Proventia, dzięki któremu ciężarówki Euro 4 oraz Euro 5 będą mogły spełnić normy przewidziane dla pojazdów Euro 6.

Ten nowy wynalazek nosi nazwę NOxBuster i odpowiada za obniżenie emisji tlenków azotu. W ciągu ostatniego roku urządzenie zostało przetestowane przez cały szereg organizacji, jego działanie oficjalnie potwierdzono i teraz trafi ono do sprzedaży na pierwszych rynkach – w Norwegii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Co więcej, w pierwszym z tych krajów firma ma już pierwszego dużego klienta. Jest to firma Unibuss AS, która chce dostosować aż 30 pięcioletnich autobusów miejskich do normy Euro 6.

A skoro już o autobusach miejskich mowa – twórcy NOxBuster twierdzą, że najefektywniej urządzenie działa własnie w mieście. Wówczas temperatura spalin jest bowiem najwyższa, a ich oczyszczanie najszybsze. Jak natomiast dokładnie działa NOxBuster? Tego Finowie oczywiście nie wyjawiają. Podatno tylko, że urządzenie ma wyjątkowo zaawansowany technicznie katalizator, jest doskonale wyizolowane i ma bardzo czułe urządzenia pomiarowe.

Ceny? Niestety nie podano ich publicznie.

Układ NOxBuster zamontowany w pojeździe:

proventia_nox_buster_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. iveco napisał(a):

  Czyżby wzrósł popyt dzięki temu urządzeniu na zakup cięźarowek ze starym tacho?

 2. Adam napisał(a):

  A ile aut z Euro 4 i 5 ma stare tacho?

 3. Rafik napisał(a):

  Ciekawe tylko, czy każde auto tak przezbrojone dostanie euro6, czy jednak trzeba będzie tą instalację zweryfikować co do jakości wydalanych spalin w każdym przypadku z osobna. W końcu jak silnik DAFa z milionem kilometrów hlejący każde ilości oleju ma spełnić normę euro6?

 4. Bob napisał(a):

  Aż mi się gęba śmieje szczerze szkoda, że euro 3 nie ogarnia.

 5. Jam_Nick_T napisał(a):

  A czy pośród tej fali zachwytu nad drugą młodością Euro-4 i Euro-5 wyliczył ktoś koszta montażu takiego ustrojstwa, żywotności i kosztów obsługi?

Odpowiedz