transfactor3665
Opublikowane 7 Grudzień, 2017

Urządzenia RIO Box w ciężarówkach MAN zaczynają działać – klienci otrzymali program RIO Essentials

man_rio_box

Kupując w ostatnim czasie ciężarówkę marki MAN, w górnej partii kabiny otrzymywało się taką niebieską skrzyneczkę. To urządzenie o nazwie RIO Box, mające zbierać informację na temat naszej ciężarówki, przesyłać je do internetu i zamieszczać na wirtualnych dysku. A po co to wszystko? Odpowiedzi na to pytanie można udzielić dopiero teraz.

Dotychczas urządzenia RIO Box nie pełniły żadnej konkretnej funkcji, jako że obsługujący je program telematyczny nie był gotowy. Teraz jednak uległo to zmianie, jako że program RIO Essentials oficjalnie wszedł do użytku. Co więcej, podobnie jak samo urządzenie RIO Box, jest to program darmowy, dostępny dla wszystkich użytkowników nowych MAN-ów.

Jak sama nazwa wskazuje (essentials znaczy “podstawy”), ilość funkcji nie jest tutaj porażająca. Niemniej dla wielu firm informacje wskazywane przez RIO Essentials będą jak najbardziej wystarczające. Chodzi tutaj m.in. o wyznaczanie lokalizacji ciężarówki, monitorowanie przebiegu, czy też przekazywanie danych na temat ilości paliwa. Wszystko to z aktualizacjami dokonywanymi co 15 minut. Ponadto zarządca floty będzie mógł liczyć na prosty system analizy danych, pomagający w optymalizacji floty.

W przyszłości ilość aplikacji na urządzenie RIO Box oczywiście się powiększy. Dojdą między innymi programy przygotowane przez firmy partnerskie, czy też aplikacje o bardziej specjalistycznym charakterze.

A jako ciekawostkę jeszcze dodam, że od 2018 roku urządzenia RIO Box ma otrzymywać także dostawczy MAN TGE. Tym samym będzie to pierwszy samochód dostawczy na rynku, który standardowo, w każdym egzemplarzu, bez żadnej dopłaty, otrzyma układ telematyczny. Tym samym dostęp do tego typu usługi uzyskają także te firmy, które dotychczas nawet się telematyką nie interesowały.

man_tge_lamar

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. pete379 napisał(a):

    No i to się chwali. Podstawowe dane telematyczne dla firmy i kierowcy w cenie pojazdu. Z podstawowym gps. A nie abonamenty na GPS, na telemetykę, na serwers dokumentów cuda wianki, a jak ktos chce mieć w czasie rzeczywistym, skaner dokumentów i inne pierdołki to opłaca sobie odpowiednie rozszerzenie w RIO.

    • dono napisał(a):

      W Iveco jest to ponoc w standardzie. Oprocz tego jest komunikator, przesylanie punktow i tras do navi, dostep do rozbudowanego systemu oceny stylu jazdy, chyba tez elektroniczna tur-lista.

Odpowiedz