OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 29 Listopad, 2017

Te urządzenia naładują samochód elektryczny w nawet 5 minut – Shell postawi je także w Polsce

shell_ladowarka_do_samochodow

Niedawno informowałem, że Shell przejął jednego z dużych producentów ładowarek do pojazdów elektrycznych (zapraszam tutaj). Teraz natomiast Shell podpisał porozumienie z grupą IONITY, tworzoną przez producentów aut. Wszystko po to, żeby spopularyzować ładowarki nowej generacji, oferujące ogromne możliwości.

IONITY tworzone jest przez jedne z największych koncernów na świecie. Mamy tutaj bowiem BMW Group, Daimlera, Ford Motor Company, a także grupę Volkswagen. Wszystkie te firmy chcą wspólnie promować elektryczną motoryzację. Shell dostarczy im zaś ładowarek, które zostaną zamontowane na obecnych stacjach paliw.

Nowe ładowarki będą miały moc do 350 kW. Oznacza to, że nowoczesne auto elektryczne naładujemy w czasie trzy razy krótszym niż dotychczas. W przypadku aut osobowych ma być to od pięciu do ośmiu minut. Niewielkie dłużej potrwa naładowanie jakiejś lekkiej, dystrybucyjnej ciężarówki.

Gdzie staną te nowe ładowarki? Shell wyposaży w nie wybrane stacje, na terenie Belgii, Francji, Holandii, Austrii, Czech, Węgier, Polski, Słowacji, Słowenii oraz Wielkiej Brytanii. Łącznie IONITY chce zainwestować w aż 400 takich urządzeń.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Pawel / kierowca napisał(a):

    Jak czytam takie artykuly zaczynam wierzyc ze samochody elektryczne maja sens 🙂

  2. Piotr napisał(a):

    Tak poważnie to np. Tesla model S jest bardzo fajnym autkiem i jeśli ładowałaby się w 5 minut to sam bym chciał taką mieć, bo 5 minut na stacji paliw to wcale nie jest dużo.

  3. dono napisał(a):

    Zadziala w przypadku akumulatora zlozonego z setek malych ogniw. Kazde bedzie ladowane normalnym pradem. Takie baterie sa w uzyciu, ale czy wszyscy je stosuja?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.