Ural Next w wersji dla podróżnika, czyli prawdziwy dom na kołach na nowej rosyjskiej ciężarówce

Ural jako ciężarówka dla podróżnika? Brzmi to jak najbardziej sensownie, choć raczej nie zapowiada ani większego komfortu, ani nowoczesnego wyposażenia. A jednak! Powyższy film pokazuje, że Ural jak najbardziej może być całkiem wygodnym środkiem podróży, zachowując przy tym terenowy charakter.

Na nagraniu widzicie Urala Next, czyli najnowszą konstrukcję tej rosyjskiej marki. Łączy ona w sobie cywilizowaną kabinę z samochodu dostawczego – Gazelli Next – z typowym dla Urala podwoziem, doskonałymi właściwościami terenowymi i bogato wyposażoną zabudową. Zaoferuje ona miejsce do spania dla pięciu osób, w pełni funkcjonalną łazienkę i toaletę, a także kuchnię oraz sprzęt służący rozrywce. Nie brakuje też klimatyzacji, ogrzewania postojowego oraz wyposażenia przygotowanego z myślą o pracy w terenie. Jest więc m.in. wyciągarka oraz generator prądu.

Warto też zwrócić uwagę na kilka cyfr. Dla przykładu, lodówka to urządzenie o domowych wymiarach, mające aż 100 litrów pojemności. Pojazd wyposażony jest też w 50-litrowy bojler, 32-calowy telewizor oraz aż 4-centymetrową warstwę izolacyjną zabudowy. Jeśli natomiast chodzi o cenę, to wynosi ona w Rosji od 5,3 do 5,7 miliona rubli. W naszej walucie będzie to więc około 400 tys. złotych.

Poniżej: moje zdjęcia z targów IAA 2016, opisywane tutaj

targi_hanower_egzotyczne_ciezarowki_13 targi_hanower_egzotyczne_ciezarowki_14 targi_hanower_egzotyczne_ciezarowki_15