Upadłości upadłościami, ale sprzęt musi być „na bogato” – Hovotrans zaskoczył nowymi Scaniami

W nawiązaniu do tekstu:

Dwie upadłości w ciągu 6 lat, księgowa jako właścicielka, a do tego flota robiona “na bogato”

Patrząc na powyższe zdjęcie, można powiedzieć tylko jedno – upadłości chyba nie są takie straszne. Te cztery nowe Scanie trafią bowiem do firmy, która ma bardzo burzliwą historię.

Holenderski przewoźnik Hovotrans ogłosił upadłość już w 2011 roku. Z dróg miało wówczas zniknąć niemal 40 charakterystycznych zestawów. Następnie, w 2017 roku, upadłość ogłosiła też firma HCN Internationaal Transport. Było to przedsiębiorstwo zarejestrowane na byłą księgową z Hovotransu i podobno bezpośrednio z Hovotransem związane.

Teraz zaś okazuje się, że firma skutecznie podniosła się z upadłości i raczej nie brakuje jej funduszy. Holenderski dealer Scania Emmen przekazał bowiem w ostatnich dniach cztery ciągniki, które do tanich na pewno nie należały.

Trzy z nich to Scanie S500 Highline, natomiast czwarta to niższy model z S500 Normal. Samochody otrzymały układy osi 6×2 oraz 4×2, a do tego doszło bardzo bogate wyposażenie. W środku podobno niczego nie brakuje, a z zewnątrz mamy cały zestaw tuningowych dodatków.

Cześć tych modyfikacji może zwracać uwagę. Mamy tutaj między innymi spojlery zamontowane pod zderzakami, nakładki na reflektory, czy też lakierowane osłony przy dolnych partiach szyb. Bardzo ciekawy jest też napis na osłonach międzyosiowych, głoszący po łacinie, że „Prawda rodzi nienawiść”. Czyż było to jakieś nawiązanie do firmowej przeszłości?