Uniwersalny MAN TGS zabudowany przez KH-KIPPER, czyli dźwig, wywrotka, a nawet zestaw do dłużycy

man_tgs_6x6_energetyka_zabudowa_kh_2

Regularnie prezentuję na 40ton.net samochody ciężarowe z bardzo nietypowymi, specjalistycznymi zabudowami, takie jak na przykład jeżdżący odkurzacz na bazie 4-osiowej Scanii R580, który można zobaczyć TUTAJ. Większość tych specjalistycznych pojazdów nosi zagraniczne, przede wszystkim holenderskie rejestracje, lecz nie oznacza to wcale, że w naszym kraju nie robi się ciężarówek wartych zaprezentowania. Wręcz przeciwnie, interesująca maszyna wyjechała ostatnio na przykład z firmy KH-KIPPER do przedsiębiorstwa GE Brzostek.

GE Brzostek, podwykonawca potentatów w branży energetycznej, zamówił sobie ciężarówkę wykonaną na indywidualne zamówienie. Zadanie inżynierów było tutaj o tyle trudne, że miał być to pojazd możliwie uniwersalny służący do kilku rzeczy jednocześnie. Zaczęło się więc od trójstronnej skrzyni samowyładowczej zaprojektowanej z myślą o przewozie zarówno większych ładunków, np. transformatorów lub słupów, jak i materiałów sypkich w postaci piasku. Słupki, tylną burtę i tylne fragmenty ścian bocznych uczyniono demontowalnymi demontowane, więc na powstałej w ten sposób platformie można przewozić niemal wszystko. Ponadto podłoga zabudowy została przystosowana do szybkiego zamontowania obrotnicy kłonicowej.

Oprócz tej skrzyni na zielonym MAN-ie TGS 26.400 6×6 pojawił się także cały zestaw skrzyń narzędziowych, czy uchwytów do dodatkowego wyposażenia, które oczywiście nie zmieści się ani na zabudowie, ani tym bardziej w kabinie. Za samą kabiną umieszczono zaś żuraw Palfinger z koszem, natomiast na końcu pojazdu czeka sprzęg do przyczepy. Może być to przyczepa dłużycowa, którą połączymy ze wspomnianą obrotnicą kłonicową, a także laweta do przewozu mniejszych maszyn wykorzystywanych w branży energetycznej.

man_tgs_6x6_energetyka_zabudowa_kh_3man_tgs_6x6_energetyka_zabudowa_kh_1