Unimog Euro 6 w wersji kolejowo-drogowej, czyli 231 koni, które pociągną nawet 1000-tonowy zestaw

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Mercedes-Benz odświeżył niedawno ofertę drogowych i terenowych Unimogów, wprowadzając oczywiście do oferty warianty wyposażone w silniki Euro 6. Teraz natomiast czas na premierę Unimoga Euro 6 także w wersji kolejowej. Ma on zaoferować wyjątkowo niską emisję CO2 w różnego rodzaju pracach przeprowadzonych na terenie szlaków kolejowych, a także w użytku typowo transportowym, służąc do manewrowania po torach składami ważącymi do 1000 ton.

Kolejowy Unimog to wariant U423, który wyposażany jest w silnik o mocy 231 KM oraz skrzynię biegów o ośmiu przełożeniach do przodu i  ośmiu do tyłu. Poza tym na wyposażeniu znajdują się dwa zestawy kół i zawieszenia – szosowe oraz kolejowe, które zostały w nowym modelu tak przeprojektowane, aby umożliwić jeszcze łatwiejsze przejeżdżanie z torów na drogi i z powrotem. Na pokładzie czeka teraz także system „Easy Drive”, który umożliwia jadę po torach z prędkością do 50 km/h, nie używając przy tym sprzęgła, a także ułatwia przełączanie między napędem drogowym, a kolejowym. Ciekawostką jest też możliwość regulowania rozstawu kół, co pozwala na jazdę po torach o różnej szerokości.

Jeśli jednak znajdziemy miejsce długie na minimum 5 metrów, w którym tory kolejowe są na równi z podłożem (na przykład na przejeździe kolejowym), ekspresowo uniesiemy kolejowe koła i ruszymy przed siebie na zwykłych oponach, osiągając do 90 km/h.

Unimog 2-Wege Euro VI Unimog 2-Wege Euro VI ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????