transfactor3665
Opublikowane 25 Październik, 2017

Ukraiński odpowiednik ITD – nowa służba DSBT – stawia na polski program oraz polskie czytniki

ukraina_kontrola_DSBT

Aby poprawić kontrolę nad transportem drogowym i spełnić wymagania stawiane przez Unię Europejską, Ukraina musiała stworzyć specjalną służbę zajmującą się samochodami ciężarowymi oraz autobusami. Dlatego też od czerwca bieżącego roku u naszych wschodnich sąsiadów działa Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Transportu Lądowego Ukrainy, znana pod skrótem DSBT.

DSBT jest ukraińskim odpowiednikiem naszej Inspekcji Transportu Drogowego, czy też niemieckiego BAG. Zadania wykonane przez tę służbę będą więc polegały na kontrolowaniu ciężarówek oraz autobusów, które wykonują na Ukrainie przewozy. Co natomiast jest w tym wszystkim ciekawostką, to fakt, że DSBT postanowił na sprzęt pochodzący z Polski. Ukraińcy kupili bowiem polskie oprogramowanie do przeprowadzania kontroli, dodając do tego polskie urządzenia.

Ten zakupiony program to TachoScan Control, stworzony przez polską firmę Inelo. To dokładnie ten sam program, z którego korzystają służby kontrolne w 14 innych krajach Europy. Samo tylko polskie ITD pracuje z nim już od 14 lat. Jeśli natomiast chodzi o urządzenia kontrolne, to tutaj DSBT postanowiło na produkty firmy Drabpol. Już w przyszłym miesiącu, to polskie przedsiębiorstwo dostarczy Ukraińcom 78 kluczy do pobierania oraz analizy danych z tachografów. Urządzenia te obsłużą także same karty kierowców i również znane są między innymi z użytku w ITD.

Na koniec jeszcze dodam, że DSBT wyróżnia się eksploatowanymi radiowozami. Zazwyczaj nie są to auta dostawcze, jak w większości krajów Europy, lecz zwykłe samochody osobowe, z nadwoziami typu sedan. Przykład typowego radiowozu DSBT, marki Hyundai, widzicie na powyższym zdjęciu.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. pete379 napisał(a):

  Będą sprawdzali, czy kierowcy za mało nie wypili i kolejni do łapówek będą 😉

 2. tacho mix napisał(a):

  Admin 40 ton. Prosze o zweryfikowanoe wydawcy oprogramowania dla Ukr Transportnych bo nie zgadzam sie iz byloby to Inelo… prosze o usuniecie tego artykulu badz poprawienie… jezeli sie to zmieni bedzie musialo to byc skierowane do odpowiednich instytucji.

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Według umowy podpisanej między Ukrainą a Inelo, firma ta ma dostarczyć i wdrożyć 78 licencji na specjalistyczne oprogramowanie TachoScan Control.

 3. Polak napisał(a):

  Ukraine na siłe PiS wpycha na teren Polski.Rozliczymy ich przy wyborach samorzadowych!!Jakim prawem Kaczynski pozwala banderowcom wjezdzac do Polski ?

 4. dawid napisał(a):

  Ukraina najbardziej korupcyjne panstwo na wschodzie i kolejni do wyciagania lapy sie znalezli

 5. kolo napisał(a):

  Super, że to właśnie polska firma dostarcza takie oprogramowanie!! Btw niezly parking hahaha

 6. Zdurnowaciały napisał(a):

  Do Admina. Czy można prosić o źródło tej informacji? Coś mi się tu nie zgadza i chciałbym to zweryfikować.

 7. JANUSZ - POL napisał(a):

  Kolejna służba do brania łapówek.

 8. Polak napisał(a):

  Ukraina nie powinna miec nic wspolnego z unia europejska .Ciekawe dokąd bruksela sobie bedzie pozwalała na takie podskakiwanie PiSowców.W wyborach samorządowych po PIS nie zostanie nawet ukraiński smród

Odpowiedz