Ukraiński kierowca ciężarówki zamordowany w czasie sobotniej pauzy w Londynie

W transporcie zawsze dzieje się coś szczególnego. Nie przypominam sobie okresu dłuższego niż kilka miesięcy, by w informacjach nie panował jakiś problem przewodni. Obecnie tematem numer jeden jest brak kierowców w Wielkiej Brytanii i dlatego środę rozpoczynam od przeglądu czterech informacji z tamtej części Europy.


Brytyjska policja aresztowała na początku tygodnia 27-letniego mężczyznę, podejrzewanego o zamordowanie kierowcy ciężarówki. Tragedia ta miała miejsce w sobotni wieczór, 18 września, przy stacji metra na wschodnich krańcach Londynu.

Według dotychczasowych ustaleń, 45-letni Ukrainiec Vitali Skrypniak przybył do Wielkiej Brytanii trzy dni wcześniej, przez port w Dover, w ramach wykonywanego przewozu. Weekend spędzał w Londynie, na ulicy Hailey Road, gdzie znajduje się duży parking dla samochodów ciężarowych, chętnie wykorzystywany przez zagraniczne firmy.

Na parkingu Ukrainiec przebywał w towarzystwie innych kierowców ciężarówek. Następnie, w nie do końca znanych okolicznościach, udał się na pobliską stację kolejową Belvedere Railway Station. Tam miał zostać zaatakowany przez 27-letniego sprawcę, otrzymując pojedynczy cios nożem. Ostrze trafiło w klatkę piersiową, powodując śmiertelne obrażenia.

Przyczyny ataku jak na razie nie zostały podane. Policja poszukuje świadków, którzy pomogą w wyjaśnieniu okoliczności.

Zmarły kierowca oraz miejsce zabójstwa: