OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 26 Listopad, 2018

Ukraińska szkoła jazdy pod sztandarem polskiego przewoźnika – praktyczna nauka z gwarancją pracy

W nawiązaniu do tekstu:

Nagel Group kupiło całą szkołę jazdy, chcąc samemu szkolić kierowców – to odpowiedź na brak rąk do pracy

Nie tylko na Zachodzie przewoźnicy zaczynają inwestować w swoje własne szkoły jazdy. Wszystko wskazuje na to, że podobną inwestycję poczyniła także polska firma Natanek. Z tym tylko zastrzeżeniem, że szkołę ulokowano na Ukrainie, pod Iwano-Frankiwskiem.

W polskojęzycznych aktualnościach z życia firmy nie znalazłem żadnej wzmianki o szkole. Pojawiła się za to nowa strona, dedykowana strona ukraińska, poświęcona właśnie szkole. Grupa Natanek sygnuje ją swoim logo, a do tego doszły liczne fotografie firmowej floty.

Jak czytamy na tej stronie internetowej, szkoła spod Iwano-Frankiwska to pierwsza na Ukrainie placówka, która pozwala zdobyć praktyczne przygotowanie do zawodu. Ponadto ukończenie szkoły ma dawać gwarancję zatrudnienia na terenie Polski. To też tłumaczyłoby dlaczego firma zdecydowała się na taką inwestycję.

Na facebookowym profilu szkoły – dostępnym tutaj – można także znaleźć filmy. Prezentują one praktyczną naukę z wykorzystaniem Renault Magnum z pełnowymiarową naczepą. Do tego dochodzi krótkie nagranie ze szkolenia wirtualnego, będącego szczególną ciekawostką. Wyraźnie bowiem widać, że do nauki wykorzystano popularną grę Euro Truck Simulator 2.

Film pokazujący jazdy “Magnumką” oraz naukę na ETS2: